AMD szykuje się do wypuszczenia na rynek nowych kart graficznych, opartych na architekturze Polaris. Według informacji, jakie obecnie posiadamy, mają być dostępne dwa rodzaje układów: Polaris 10 i Polaris 11. Niedawno ujawniony zrzut ekranu mówi nam, że nowa architektura pokryje wszystkie dostępne segmenty.

AMD Polaris
Plany rozwoju architektury kart graficznych

Jest to o tyle ciekawe, ponieważ do tej pory strategia firmy AMD była taka: wypuszczamy nową architekturę dla najwydajniejszych kart graficznych, potem ewentualnie dla średniego segmentu, a najtańsze modele będą miały starszą, ale dopracowaną architekturę.

Z informacji wynika także, że Radeony R9, oparte na architekturze Fury nadal pozostaną na swoich miejscach. Zatem model Radeon R9 Nano pozostanie obecnie najwydajniejszą obecnie konstrukcją w rozmiarze mini-ITX. Firma nVidia niestety nie pokazała nic ciekawego z chipów GTX 980, a poszczególni producenci sami stworzyli GTX 970 w rozmiarze mini-ITX.

Premiera najwydajniejszych układów nastąpi razem z wypuszczeniem na rynek architektury Vega, czyli dopiero w 2017 roku.


ŹRÓDŁOhothardware.com
Poprzedni artykułEdge of Nowhere zadebiutuje na początku czerwca
Następny artykułHyperX oficjalnym partnerem rozgrywek ESL One 2016
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.