Pojawiło się informacje o tym, że AMD planuje odświeżyć architekturę Polaris. Takie informacje można zebrać z kilku portali w internecie. Okazuje się, że Polaris 10 może stać się Polaris 20, Polaris 11 -> Polaris 21. Natomiast w ofercie pojawi się Polaris 12. Dodatkowo oznaczenia XT oraz PRO, zostaną przemianowane na XTX i XL.

Odświeżone AMD Polaris
Radeon RX 400 Radeon RX 500
Polaris 10 XT Polaris 20 XTX
Polaris 10 PRO Polaris 20 XL
Polaris 11 Polaris 21
Polaris 12

Dodatkowo AMD zamierza wykorzystać przy ich produkcji 14nm FinFET LPP (Low Power Plus) proces technologiczny. Ma to być udoskonalona wersja z większą wydajnością i mniejszym zużyciem mocy.

Biorąc pod uwagę news z oznaczeniami nowych modeli w sterownikach, nowa rodzina mogłaby wyglądać tak:

  • Polaris 20 XTX – AMD Radeon RX 580
  • Polaris 20 XL – AMD Radeon RX 570
  • Polaris 21 – AMD Radeon RX 560
  • Polaris 12 – AMD Radeon RX 550

ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułGOG Galaxy 1.2 z chmurą dla zapisanych stanów gier
Następny artykułEuro Truck Simulator 2 – aktualizacja 1.27 z wieloma zmianami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.