Ledwo zdążyliśmy się oswoić z informacją o 28 rdzeniowym układzie Intela, a firma AMD już podbija stawkę i skutecznie wbija szpilkę Intelowi swoim nowym układem AMD Threadripper 2.

Nowy układ posiadać ma do 32 rdzeni oraz 64 wątków, produkowany ma być w 12 nm i posiadać wszystkie nowinki technologiczne drugiej generacji procesorów AMD. Procesor ma być całkowicie kompatybilny z dostępną już na rynku podstawką TR4. Do uruchomienia nowych Threadripperów na obecnych platformach wymagana będzie tylko aktualizacja BIOSu. Jest to niezwykle istotne, bo do zamontowania nowego procesora intela wymagana jest podstawka LGA3647.

Threadripper 2nd gen

W czasie prezentacji wydajności nowego układu zwrócono uwagę na jedną ważną rzecz. Użyty do testów Core i9 chłodzony był cieczą, żeby zachować odpowiednie temperatury. Jego konkurent 24 rdzeniowy Threadripper 2 chłodzony był powietrzem. AMD wyraźnie podkreślało, że wszystkie układy drugiej generacji będą mogły być chłodzone powietrzem, bez obaw o ich temperatury w czasie pracy.

Threadripper 2nd gen coolerProcesory Threadripper 2 trafią na rynek w trzecim kwartale tego roku. Na razie wiemy o 24- i 32-rdzeniowych jednostkach. Cena nie została ujawniona.


ŹRÓDŁOinf. prasowa
Poprzedni artykułBungie pokazało tryb hybrydowy Gambit w grze Destiny 2: Forsaken
Następny artykułInno3D N1060-2DDN-L5GN – nowy model karty graficznej mini-ITX