Pod koniec sierpnia 2015 roku firma AMD wprowadziła na rynek Radeona R9 Nano. Jest to bardzo szybka klasy mini-ITX, bazująca na znanym układzie graficznym Fiji o taktowaniu 900 MHz. Posiada 4 GB pamięci HBM o taktowaniu taktowaniu 500 MHz. Konstrukcja posiada raptem 15 centymetrów długości i jest chłodzona powietrzem. Układ chłodzenia składa się z aluminiowego radiatora z użebrowaniem biegnącym wzdłuż laminatu karty.

Wraz z początkiem roku i niezbyt zadowalającymi wynikami sprzedaży Radeona R9 Nano, AMD postanowiło zmniejszyć jego cenę do 499 dolarów. Tym samym karta kosztuje tyle samo, co Radeon R9 Fury i jest droższa jedynie o 20 dolarów od GeForce-a GTX 980. Karta staje się w tym momencie nie lada kąskiem dla wielu osób, które pragnęły złożyć wydajny komputer mini-ITX w przystępnej cenie.


ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułTRANSCEND SSD360S – nowe dyski z segmentu entry-level
Następny artykułAMD przedstawia procesor Opteron A1100 SoC – układ ARM dla centrów danych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.