Serwis Tom’s Hardware miała okazję porozmawiać bezpośrednio z dyrektorem AMD – Markiem Papermasterem. Można się dowiedzieć, że AMD planuje przenieść karty Vega i procesory Ryzen nad 12nm LP proces technologiczny. Ma to nastąpić już w przyszłym roku kalendarzowym. Tym samym wcześniejsze slajdy odnośnie planów firmy są już nieaktualne.

Architektura Zen+ mogłaby być serią Ryzen 2000, aczkolwiek równie prawdopodobne jest nazewnictwo z xx50. Nie wiadomo natomiast nic więcej o Threadripperach. Prawdopodobne uruchomienie sprzedaży miałoby nastąpić w drugim kwartale 2018 roku.

AMD ma w planach 12nm LP proces technologiczny 1

Jeżeli chodzi o architekturę Vega, to AMD nigdzie jeszcze nie potwierdziło istnienia Vega 20. Są to jedynie domysły wielu osób z branży. Pozostaje nam jedynie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Na koniec ciekawostka. AMD planuje w 2020 roku przejść na 7nm proces technologiczny.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułPierwsze benchmarki procesora Intel Core i9-7980XE
Następny artykułGenesis Xenon 400 z sensorem optycznym PMW3320
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.