Na oficjalnej stronie AMD pojawiła się informacja o karcie Radeon RX 540. Ma to być kolejny przedstawiciel rodziny Polaris i najpewniej słabsza wersja Radeona RX 550. Jednakże zastanawiająca jest specyfikacja karty. Mamy zatem 512 procesorów strumieniowych, 32 jednostki teksturujące i 16 jednostek renderujących.

AMD Radeon RX 540

Podstawowe taktowanie rdzenia nie jest znane, a w trybie Boost wzrasta do 1219 MHz. Całość będzie wspomagana przez 2 GB lub 4 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 6000 MHz na 128-bitowej szynie danych. Przepustowość pamięci ma wynosić 96 GB/s, a moc obliczeniowa to aż 1,2 GFLOPSów.

AMD nie podało daty przewidywanej premiery. Zdjęcia na stronie sugerują, że karta może trafić głównie do notebooków.


Poprzedni artykułKarta AMD Radeon RX 480 może zostać zmieniona na Radeon RX 580
Następny artykułNVIDIA wprowadza karty GeForce GTX 1080 11 GHz i GTX 1060 9 GHz
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.