AMD ogłosiło wydanie sterowników graficznych Catalyst 13.12 WHQL dla systemów Windows. Dodano obsługę kart graficznych z serii R7: Radeon 240, 250 i 260, oraz serii R9: 270, 280 i 290. poprawiono skalowanie konfiguracji CrossFire w następujących grach: Call of Duty: Ghosts (tryb wieloosobowy), Splinter Cell Blacklist, Saints Row 4 Metro, Last Light. Dodano nowe profile AMD Enduro dla gier: XCOM: Enemy Unknown, Need for Speed Rivals, Total War: Rome 2, Battlefield 4, Saints Row 4, Splinter Cell Blacklist, FIFA 14.

Pojawiła się obsługa technologii AMD CrossFire frame pacing, dla aplikacji korzystających z DirectX 10 oraz 11, które uruchamiane są na jednym monitorze w maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 2560×1600.

Źródło: geeks3d.com

Poprzedni artykułGigabyte G1.Sniper Z87 – konstrukcja dla miłośników gier komputerowych
Następny artykułGPU-Z 0.7.5 z obsługą nowych kart graficznych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.