Firma AMD wprowadziła do sprzedaży rodzinę procesorów AMD Athlon z wbudowanymi układami graficznymi Radeon Vega. W jej skład wchodzą takie model, jak: Athlon 200GE, Athlon 220GE i Athlon 240GE. W środku znajdują się mocne rdzenie Zen 3 z grafiką Vega. Wszystkie wymienione tutaj procesory są zgodne z podstawką AM4. Pozwoli to na zakup obecnych w ofercie płyt głównych na różnych chipsetach.

Specyfikacja procesorów AMD Athlon z układami graficznymi Radeon Vega do komputerów stacjonarnych:

MODEL Rdzenie / Wątki Taktowanie Liczba jednostek graficznych Współczynnik TDP Cena sugerowana
Athlon 200GE 2 / 4 3,2GHz 3 35W 55 USD
Athlon 220GE Szczegóły i dostępność zostaną ujawnione w 4 kwartale 2018
Athlon 240GE Szczegóły i dostępność zostaną ujawnione w 4 kwartale 2018

Wydajność AMD Athlon 200GE:

  • Nawet o 169% większa responsywność niż poprzedniej generacji procesory AMD A6-9500E1
  • Nawet o 67% wyższa wydajność graficzna i nawet 2-krotnie lepsza efektywność energetyczna w porównaniu do Pentium G4560
  • Nawet o 84% wyższa wydajność w grach HD niż Pentium G4560


Poprzedni artykułCzym inspirowano się przy tworzeniu historii D.Va z Overwatch
Następny artykułDreamHack Open Montreal 2018: Przed nami pierwszy dzień zawodów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments