AMD wprowadziło do sprzedaży odświeżony procesor z rodziny KaveriA8-7670K. Jednostka posiada cztery rdzenie Steamroller o taktowaniu 3,6 GHz, które w trybie Turbo wzrasta do 4,0 GHz. Układ został wyposażony także w rdzeń graficzny AMD Radeon R7 z 384 procesorami strumieniowymi o taktowaniu 757 MH. Ilość pamięci podręcznej drugiego poziomu wynosi 4 MB.

AMD A8-7670K jest kompatybilne ze wszystkimi płytami głównymi z gniazdem FM2+ z chipsetami A88X, A78, A68H oraz A58. Sugerowana cena została ustalona na poziomie 118 dolarów.

Źródło: www.kitguru.net

Poprzedni artykułASRock QC5000M-ITX/PH z układem AMD A4-5000
Następny artykułSapphire Radeon R9 380 ITX Compact Edition – karta graficzna dla komputerów mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.