Firma AMD wprowadziła do swojej tegorocznej rodziny procesorów klasy Elite Mobility 4-rdzeniowy procesor APU A4-1350. Każdy z rdzeni posiada taktowanie 1 GHz oraz łączną pojemności pamięci cache L2 2MB. Dodano także kartę graficzną Radeon HD 8210 ze 128 jednostkami cieniującymi oraz taktowaniem na poziomie 300 MHz. TDP nowego układu wynosi jedynie 8 W, natomiast pobór prądu w wielu typowych zastosowaniach wynosi 3 Waty lub mniej. Planowana dostępność nowego procesora APU jest przewidziana na październik 2013 roku.

Źródło: cpu-world.com

Poprzedni artykułGigabyte GB-BXi7-4500, GB-BXi5-4200, GB-BXi3-4010, GB-BXCE-2955 – minikomputery Brix z procesorami Intel Haswell
Następny artykułIndie Royale – The Golden Jubilee Bundle
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.