Firmy AMD i Adobe ogłosiły na odbytej jakiś czas temu konferencji Adobe MAX, że pakiety Adobe Photoshop CC i Adobe Premiere Pro CC w pełni obsługują technologię akceleracji AMD OpenCL oraz biblioteki OpenGL. Do certyfikowanego sprzętu zaliczają się procesory APU serii A, kart graficzne AMD Radeon i AMD FirePro. Prócz tego obsługiwane są technologie CrossFireX, Eyefinity, a także rozdzielczość wyświetlania 4K.

Wprowadzono także całkiem nowe funkcje: inteligentne wyostrzanie (Smart Sharpen), galeria zamgleń (Blur Gallery) oraz efekty rozmyć (Liquify). Prócz tego dodano sprzętowy rendering poprzez wykorzystanie narzędzia Adobe Media Encoder CC dla projektów pakietu Adobe Premier Pro CC.

Wstępna współpraca z firmą AMD, w obsłudze akceleracji OpenCL w pakiecie Adobe Premiere Pro CC, co miało miejsce na targach National Association of Broadcasters Show 2013. W jej ramach dodano akcelerację dla formatów wielostrumieniowych oraz mieszanych poprzez możliwość nadawania im w czasie rzeczywistym efektów, dopasowania odcieni i gradientów kolorów oraz wykończenia poprzez sprzętowo akcelerowany rendering do docelowego formatu.


Poprzedni artykułCooler Master N300 i N500 – prosta konstrukcja z efektywnym systemem chłodzenia
Następny artykułAOC g2460Pqu – 144 Hz monitor dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.