Firma ADATA wprowadziła do sprzedaży dysk XPG SX9000. Model ten posiada kości pamięci Toshiba MLC oraz kontroler Marvell 88SS1093. Producent deklaruje, że jest to obecnie najszybszy dysk SSD w ofercie. Urządzenie obsługuje interfejs PCIe 3.0 x4 oraz protokół NVMe 1.2. Zastosowanie złącza M.2 2280 umożliwia montaż napędu zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i laptopach.

ADATA XPG SX9000

Prędkość odczytu i zapisu to odpowiednio 2800/1450 MB/s. Liczba losowych operacji wejścia i wyjścia na sekundę dochodzi do 240 000/310 000 IOPS. Dysk ADATA XPG SX9000 oferuje wydłużoną żywotność, dzięki całkowicie samodzielnemu procesowi produkcji. Współczynnik TBW dla tego modelu wynosi aż 1000 TB. Wartość parametru MTBF to 2 miliony godzin.

ADATA XPG SX9000

Nośnik występuje w wersjach o pojemności 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. W zestawie oprócz dysku znajduje się też radiator z zaaplikowaną pastą termoprzewodzącą.

Model XPG SX9000 będzie objęty 5-letnią gwarancją producenta. Ceny oraz dostępność poszczególnych wersji pojemnościowych zostaną podane w momencie premiery rynkowej.


Poprzedni artykułShuttle XH110G – ciekawy komputer do samodzielnego składania
Następny artykułCooler Master MasterPulse MH320 – wzmocnione gamingowe słuchawki
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.