ADATA zaprezentowała nowy nośnik SSD – XPG SX8200. Dysk wykorzystuje 64-warstwowe kości 3D TLC NAND drugiej generacji, kontroler SM2262 oraz interfejs PCIe 3.0 x4 z obsługą protokołu NVMe 1.3. Dzięki temu nośnik osiąga prędkość do 3200/1700 MB/s podczas odczytu i zapisu danych. Nową pamięć wyposażono w 32-bitową magistralę danych, inteligentny bufor SLC Cache oraz podręczną pamięć DRAM.

Zastosowanie technologii Data Shaping, RAID Engine i LDPC ECC zwiększa żywotność tego nośnika i poprawia jakoś jego codziennej pracy. Współczynnik MTBF wynosi aż 2 mln godzin.

ADATA XPG SX8200

Nośnik trafi do sprzedaży w wersjach o pojemności 240 GB, 480 GB oraz 960 GB. W zestawie oprócz dysku znajdzie się też radiator XPG z zaaplikowaną pastą termoprzewodzącą.

ADATA XPG SX8200

ADATA XPG SX8200 będzie objęty 5-letnią gwarancją producenta bez limitu zapisanych danych. Dysk pojawi się w sprzedaży na początku kwietnia, a sugerowane ceny to 349 zł dla modelu o pojemności 240 GB i 549 zł dla wersji 480  GB.


Poprzedni artykułHIRO wprowadza laptopy gamingowe HIRO850, 857, 957 i 870
Następny artykułPoznajmy Cole Eastburn, grafika od gry World of Warcraft
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments