ADATA zaprezentowała nowy nośnik SSD – XPG SX6000. Wykorzystuje on złącze PCIe M.2 2280, 3D TLC NAND oraz kontroler Realtek RTS5760. Dzięki temu model ten osiąga prędkość 1000/800 MB/s podczas odczytu i zapisu danych. Są to prawie dwukrotnie wyższe wartości, niż w przypadku dysków SSD z interfejsem SATA 3.

XPG SX6000 wykorzystuje także technologie Wear Levelling, DRAM Cache oraz SLC Cache.

Nośnik trafi do sprzedaży w wersjach o pojemności 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. W zestawie oprócz dysku znajdzie się też radiator z pastą termoprzewodzącą do samodzielnego montażu.

Model XPG SX6000 będzie objęty 5-letnią gwarancją producenta bez limitu zapisanych danych. Sugerowane ceny wariantów o pojemności 128/256/512 GB to odpowiednio 259 zł, 429 zł oraz 699 zł.


Poprzedni artykułWestern Digital opracowało technologię MAMR dla dysków twardych
Następny artykułHumble Bundle z promocją o nazwie Humble Extra Life Bundle
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.