ADATA wprowadziła do sprzedaży klawiaturę mechaniczną XPG Summoner. Urządzenie wyposażono w 105 klawiszy z przełącznikami Cherry MX RGB o żywotności aż 50 milionów kliknięć. DO wyboru mają być aż trzy rodzaje: Red, Blue i Silver. Prócz tego producent zapewnia 7 predefiniowanych trybów podświetlenia RGB. Mamy także obsługę technologii Anti-Ghosting, klawisze makro oraz dedykowane pokrętło do sterowania głośnością.

Korpus klawiatury wykonano ze szczotkowanego aluminium. Dzięki temu jest ona sztywna i ma bardzo ładny wygląd. Wymiary całej konstrukcji wynoszą 449 x 135 x 38 mm. Waga to około 950 gramów. Z tyłu klawiatury mamy dodatkowe nóżki, które pozwalają podnieść całą konstrukcję o dodatkowe 6 mm.

Producent dodaje do urządzenia wygodną, miękką podkładkę pod nadgarstki. Jest ona w pełni magnetyczna, co pozwala na jej łatwe dołączanie. Wymiary podkładki to natomiast 445 x 88 x 19 mm

Cena klawiatury XPG Summoner ma wynosić 499 zł.


ŹRÓDŁOxpg.com
Poprzedni artykułAthlon 3000G – budżetowy procesor z dwoma rdzeniami
Następny artykułPoznań Game Arena 2019 – krótkie podsumowanie trzech dni targów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.