ADATA zapowiedziała wprowadzenie modułów pamięci XPG SPECTRIX D80. Ich cechą szczególną ma być pełne chłodzenie cieczą oraz powietrzem. Będzie to połączenie aluminiowego radiatora, zbiornika na płyn oraz termoprzewodzących materiałów. Przypomnijmy, że dzięki temu udało się uzyskać taktowanie 5531 MHz i zapisać w bazie HWBot.

Pamięci XPG SPECTRIX D80 posiadają również podświetlenie RGB LED, które jest w pełni konfigurowalne. Użytkownicy mogą dostosowywać efekty oświetlenia w aplikacji RGB Sync. Jest to m.in. zmiana trybu i prędkości pulsowania a także kolor oraz intensywność podświetlenia.

XPG SPECTRIX D80

Nowe moduły zostały stworzone dla graczy i entuzjastów sprzętu komputerowego. Modele będą mogły pracować z taktowaniem od 2666 do 5000 MHz. Warto zaznaczyć, że producent zapewnia wsparcie dla technologii Intel XMP 2.0, platformy Intel X299 oraz AMD Ryzen.

ADATA XPG SPECTRIX D80 podkręcone do 5531 MHz

Pamięci XPG SPECTRIX D80 będą dostępne w zestawach o pojemności od 8 do 32 GB. Ceny poszczególnych wersji zostaną podane w momencie wprowadzenia ich do sprzedaży.


Poprzedni artykułAGO Esports przegrywa z Ninjas in Pyjamas
Następny artykułKURSK dostępny w przedsprzedaży z edycjami kolekcjonerskimi
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.