ADATA wprowadziła do sprzedaży nowe pamięci – XPG SPECTRIX D60G. Użytkownicy od razu zauważą dużą powierzchnię podświetlenia. A to za sprawą najwyższej liczby diod RGB na mm2 na rynku – podświetlenie stanowi ponad 60% powierzchni pojedynczego modułu. Co ciekawe, diody zostały umieszczone na aluminiowym radiatorze, który utrzyma odpowiednią temperaturę nawet pod dużym obciążeniem.

Dla uzyskania ładnego efektu, dodano dyfuzory światła z powierzchnią inspirowaną kształtem diamentu oraz metalowe wstawki z logo XPG. Pracą podświetlenia RGB LED można sterować przy pomocy dedykowanego oprogramowania XPG RGB Sync. Prócz tego istnieje możliwość wykorzystania innej aplikacji, dostarczonej przez producenta płyty głównej.

Pamięci występują w 2-kanałowych zestawach o pojemności 16 GB (2x 8 GB) i 32 GB (2x 16 GB) i taktowaniu 3000 MHz (CL16-18-18), 3200 MHz (CL16-18-18) i 3600 MHz (CL17-18-18). W ofercie mają pojawić się także wydajniejsze moduły, pracujące z taktowaniem 4133 MHz. Jest również dodana obsługa technologii Intel Extreme Memory Profiles (XMP) 2.0.

ADATA XPG SPECTRIX D60G objęte są dożywotnią gwarancją producenta.


ŹRÓDŁOxpg.com
Poprzedni artykułAktualizacja 1.35 doda wyspę Sardynia do gry Euro Truck Simulator 2
Następny artykułESL Pro League Season 9: Decydujące mecze w grupie C
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.