ADATA wprowadziła do sprzedaży dysk SSD – ADATA SU750. Model ten wykorzystuje sprawdzone pamięci 3D TLC NAND (Triple Level Cell). W sprzedaży pojawią się warianty o pojemnościach 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Prędkość zapisu i odczytu wynosi odpowiednio 520 / 550 MB/s. Jeżeli chodzi o losowe operacje wejścia/wyjścia to jest to odpowiednio 75 000 / 65 000 IOPS. Współczynnik MTBF (Mean Time Between Failures) wynosi w przypadku tego modelu 2 mln godzin.

Obudowa ADATA SU750 ma 7 mm grubości. Nośnik może pracować w temperaturach od 0 °C do 70 °C i jest odporny na wstrząsy o sile 1500 G/0,5 ms. Technologia LDPC ECC umożliwia wykrywanie i naprawę błędów, mogących powstać podczas kopiowania danych. Dodatkowo każdy użytkownik dysku SU750 otrzymuje bezpłatne dedykowane oprogramowanie.

Sugerowana cena producenta dla wersji 256 GB to 169 zł. Dyski ADATA SU750 zostaną objęte 3-letnią gwarancją bez limitu zapisanych danych.


Poprzedni artykułMiniTool Partition Wizard V11 – wiele nowych funkcji i naprawionych błędów
Następny artykułIEM Katowice 2019: Astralis i ENCE Esports w finale!
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.