Firma ADATA zaprezentowała nowe modele dysków SSD – Premier SP580. Zastąpią one znane dotychczas modele Premier SP550. Nośnik posiada pamięci TLC NAND oraz kontroler Marvell. Na początku dostępne będą jedynie pojemności 120 GB i 240 GB. Producent deklaruje transfery sekwencyjne sięgające 560 MB/s przy odczycie i 410 MB/s przy zapisie.

ADATA Premier SP580

ADATA Premier SP580 oferują wsparcie dla trybu DevSLP i korekcji błędów LDPC ECC. Wymiary obu modeli wynoszą 100,45 x 69,85 x 7 mm, a waga to jedynie 47.5 gramów.

Nie ujawniono daty premiery oraz ogólnych kosztów nośnika. Oby tylko wydajność była lepsza, niż u poprzedników.


Poprzedni artykułAMD prezentuje Radeon RX 460 i RX 470
Następny artykułCorsair Neutron Series XTi – dyski SSD z kontrolerem Phison
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.