ADATA Technology wprowadziła do sprzedaży nowe dyski SSD – Premier SP550 M.2, oparte na złączu M.2. Są to typowo budżetowe konstrukcje, bazujące na znanym już modelu z interfejsem SATA. Dysk został wyposażony w czterokanałowy kontroler Silicon Motion SM2256, a kości wykonano w 19 nm procesie technologicznym. Dodatkowo umieszczono wydzielony bufor w sekcji SLC, aby zwiększyć wydajność całego urządzenia.

Producent deklaruje zapis sekwencyjny na poziomie 510 MB/s, natomiast odczyt ma wynosić 560 MB/s. Liczba operacji wejścia/wyjścia ma dochodzić do 75 000 IOPS. Do sprzedaży trafią następujące wersje pojemnościowe: 120 (w cenie 179 zł), 240 (w cenie 279 zł) i 480 GB (w cenie 489 zł). Do całej serii dołączane będzie oprogramowanie Acronis True Image HD, które ułatwi migrację (klonowanie) systemu. Wszystkie nośniki Premier SP550 objęte są 3-letnią gwarancją producenta z limitem zapisu danych do 90 TBW.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułFuturemark udostępnia zapowiedź benchmarku Time Spy
Następny artykułMasterAir Maker 8 – nowy typ chłodzenia od Cooler Master
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.