Acer Nitro G550

Acer zaprezentował projektor gamingowy Nitro G550 wyświetlający obraz o wysokiej jakości w standardzie Full HD. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 1920×1080 pikseli, natomiast odświeżanie wynosi 120 Hz. Projektor jest skierowany głównie do graczy, dlatego wspiera szereg różnych technologii. Mowa tutaj chociażby o ColorPurity i ColorBoost 3D, czy przestrzeni kolorów Rec. 709 HDTV.

Współczynnik kontrastu wynosi 10000:1, a technologia DynamicBlack wzmacnia i dostosowuje efekt kontrastu do wyświetlanego obrazu. Technologia ColorPurity sprawia, że wyświetlane barwy stają się jeszcze żywsze, głębsze, bardziej naturalne i wyraziste. Technologia ColorBoost3D redukuje zanik jasności i ogranicza zmianę barw w trybie wyświetlania zarówno 3D, jak i 2D-3D. Jednocześnie dba o odpowiednie nasycenie i temperaturę barw.

Acer Nitro G550

Z dodatków w projektorze możemy wymienić:

  • narzędzie Acer Display Widget, dzięki któremu użytkownik może bardzo łatwo skonfigurować ustawienia urządzenia
  • wbudowany głośnik o mocy 10 W
  • funkcję bezprzewodowego wyświetlania obrazu
  • Acer LumiSense – odpowiadającą za dynamiczną korekcję obrazu
  • Acer Bluelight Shield, czyli rozwiązanie pomagające chronić wzrok

Warto także wspomnieć o interfejsie HDMI 3D, który umożliwia wyświetlanie obrazu 3D, przy zastosowaniu specjalnych okularów. Kinową jakość obrazu zapewnia zastosowanie standardu Rec. 709 HDTV. Z tego standardu korzysta się w branży filmowej. Zasada działania polega na tym, że na etapie postprodukcji każdej barwie przypisywany jest cyfrowy ‘identyfikator’. Nie brakuje także obsługi sygnału 4K HDR Rec. 2020 i jego przetwarzania na obraz w rozdzielczości 1080p.

Projektor gamingowy Acer Nitro G550 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie 3399 zł.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments