Acer zaprezentował nową serię ultrapanoramicznych monitorów – Nitro EI491CR P. Zastosowano tutaj 49 calowy wyświetlacz DisplayHDR 400 o rozdzielczości 3840 x 1080 pikseli. Promień krzywizny wynosi tutaj 1800R, co gwarantuje tą samą odległość rogu od oczu użytkownika. Częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz, co powinni docenić głównie gracze. Warto odnotować zastosowanie technologii AMD Radeon FreeSync 2.

Acer Nitro EI491CR P

Prócz tego mamy technologię BlueLightShield, która eliminuje zjawisko migotania obrazu. Nie zabrakło również funkcji BPB, umożliwiającej podzielenie ekranu na pół, gdzie każda połówka działa osobno. Zainstalowano również oprogramowanie Acer Display Widget, dające możliwość podzielić ekran wedle własnego uznania.

Acer Nitro EI491CR P

Wspomnieliśmy na początku o technologii Radeon FreeSync 2. Ma ona zagwarantować płynność rozgrywki, w tym wysoką częstotliwość odświeżania, niskie opóźnienia oraz dwukrotnie wyższą wartość przestrzeni kolorów sRGB. To ostatnie jest spełnione, dzięki DisplayHDR 400.

Acer Nitro EI491CR P

Monitor Acer Nitro EI491CR P będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie 3799 zł.


Poprzedni artykułESL Pro League Season 9: Znamy wszystkie drużyny, które zagrają na finałach
Następny artykułEast Games United 2019 – impreza gamingowa w Białymstoku
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.