25 października 2017 roku mieliśmy okazję gościć na spotkaniu, zorganizowanym przez firmę NVIDIA. Odbyło się ono w Warszawie na torze kartingowym A1. Była to świetna okazja do poznania Community PR Managera na Europę Centralną i WschodniąJana Adryańskiego.

Na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych znalazło się sporo laptopów, wyposażonych w najpotężniejsze podzespoły do grania. Zaprezentowane zostały produkty takich firm, jak MSI, Alienware, ASUS, Acer, Hyperbook, czy Lenovo.

Postęp w dziedzinie wydajności doszedł już do takiego momentu, że nie potrzeba kupować wielkiej skrzynki. Teraz wystarczy laptop dla gracza, który pozwala na komfortowe granie oraz jest mobilny.

NVIDIA chciała sprostać wyzwaniu, w kwestii maksymalnej wydajności oraz maksymalnej mobilności. Postanowiono wzorować się na filozofii Max-Q. Wspólnie z producentami opracowano przełomową technologię, pozwalającą stworzyć konstrukcje, które są nawet trzykrotnie cieńsze i trzykrotnie wydajniejsze od produktów poprzedniej generacji.

Max-Q oznacza również, że wszystkie elementy konstrukcji zostały wyprodukowane z najwyższą precyzją – począwszy od laptopa, przez kartę graficzną, sterowniki, po komponenty odprowadzające ciepło i podzespoły elektryczne.

Aby wycisnąć jeszcze więcej wydajności z całego systemu, w konstrukcji laptopów zastosowano rozbudowane układy chłodzące.

Firma NVIDIA wprowadziła również do wszystkich laptopów z kartami graficznymi z architekturą Pascal (w ramach aktualizacji oprogramowania) technikę WhisperMode, dzięki której laptopy są dużo cichsze podczas grania. Tryb WhisperMode inteligentnie dostosowuje liczbę wyświetlanych klatek na sekundę, a jednocześnie konfiguruje ustawienia graficzne tak, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii. W ten sposób zmniejszono poziom emitowanego hałasu.

Spotkanie z NVIDIA

Na koniec wspomniano o dwóch ciekawych technologiach.

NVIDIA ShadowPlay Highlights to specjalne narzędzie do automatycznej rejestracji najlepszych momentów z gier. Są one zapisywane w formie filmów lub nieruchomych obrazów. Narzędzie pozwala także na wygodne udostępnianie tych materiałów w serwisach Facebook, YouTube lub Imgur.

Spotkanie z NVIDIA - technologia Max-Q oraz laptopy dla graczy 1

NVIDIA Ansel natomiast umożliwia robienie zrzutów ekranowych z dowolnej pozycji w grze. Następnie można je zmodyfikować przy użyciu filtrów przetwarzania końcowego (post-processing). Prócz tego mamy dostępne przechwytywanie obrazów HDR oraz udostępnianie ich jako materiałów o 360-stopniowym polu widzenia.

Zabawki dla dużych chłopców

W ramach integracji NVIDIA zorganizowała jazdy na gokartach. Wpierw zrobiono sesję treningową, a następnie kwalifikacyjną. Sześć najlepszych osób miało okazję powalczyć w finale o nagrodę.

Po jazdach na żywo, zorganizowano kolejny konkurs. Tym razem była to jazda na czas w grze Forza Motorsport 7.