Niezależne studio Tactical Adventures otrzymało licencję na wykorzystywanie zasad z Dungeons and Dragons SRD 5.1 w grze Solasta: Crown of the Magister. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla ekipy, nadane przez Wizards of the Coast, które ma prawa autorskie do systemu D&D. Warto nadmienić, że niedawno wydano darmowe demo wersji pre-alpha gry w serwisie Steam. Trwa także kampania crowdfundingowa tytułu na platformie Kickstarter.

Z założonego celu osiągnięto już pełną kwotę, a do końca pozostało jeszcze kilka dni. Kampanię wsparło ponad 4500 graczy, co jest bardzo dobrym wynikiem i teraz twórcy namawiają od odblokowywania kolejnych funkcji.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, jak Solasta przyjmowana jest dotychczas przez użytkowników. Licencja od Wizards of the Coast jest oczywiście dużym krokiem naprzód. Cieszymy się, że możemy w pełni zastosować reguły SRD5. Daje nam to znacznie więcej możliwości rozwoju gry w kierunku, jaki oczekują fani.

– przyznaje Mathieu Girard, założyciel Tactical Adventures i dyrektor kreatywny gry.

Solasta: Crown of the Magister była tematem popularnej audycji o Dungeons & Dragons Critical Role w ubiegłym tygodniu.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułCzy zmiany w FaZe Clan będą dobre dla drużyny?
Następny artykułChristopher “GeT_RiGhT” Alesund nie będzie dalej reprezentował Ninjas in Pyjamas
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments