CI Games oficjalnie wydało grę Sniper Ghost Warrior 3. Prace nad nią trwały kilka lat, a samo studio bardzo mocno promowało tytuł, różnego rodzaju filmami oraz zdjęciami. Fabuła nowej części została osadzona w realiach konfliktu pomiędzy dwoma mocarstwami: Stanami Zjednoczonymi Ameryki oraz Federacją Rosyjską.

Głównymi bohaterami są Jon North, Lydia Jorjadze, Raquel Shein. Każdy z nich posiada inne doświadczenia oraz inną motywację, zarówno profesjonalną, jak i zawodową.

Jon prywatnie stracił młodszego brata Roberta i teraz ciągle walczy z tą tragedią. W grze zostaje zrzucony na terytorium Republic of Georgia, na pograniczu Zachodniej Azji i Wschodniej Europy. Jego pierwszym pomocnikiem jest Lydia Jorjadze, była gruzińska najemniczka. Wcześniej współpracowała z Jonem w Afganistanie i teraz chce mu pomóc rozwikłać zagadkę. Drugim pomocnikiem jest natomiast agentka MOSSAD-u – Raquel Shein. Ona natomiast chce odszukać naukowca Siergieja Flostowa, który odpowiada za zabójczą broń.

Mapa w grze będzie miała powierzchnię 27 km2. Główne zadania zajmą do 15 godzin zabawy, natomiast wszystkie poboczne misje do 20 godzin. Wprowadzono także nowy tryb rozgrywki – Tryb Wyzwanie. Jest on odpowiedzią na potrzeby wiernych fanów serii Sniper Ghost Warrior. Pytali oni o dedykowany tryb z podwyższonym poziomem trudności, będący dużym wyzwaniem nawet dla najlepszych graczy. Pomyślne zakończenie misji będzie trudniejsze niż kiedykolwiek.

Brak interfejsu użytkownika (HUD), zwiększona czujność przeciwników i znikające znaczniki po użyciu drona zwiadowczego to elementy, które spowodują, że sukces misji w Sniper Ghost Warrior 3 będzie uzależniony od wykorzystania odpowiedniego arsenału oraz gadżetów.

Sniper Ghost Warrior 3 - bronie

Warto zapoznać się również z różnymi rodzajami broni w grze. Gracze mogą personalizować swoje bronie, tak aby pasowały do preferowanego stylu gry. Ten sam karabin automatyczny może pełnić rolę broni średniego zasięgu, wyposażonej w tłumik, jak i również lekkiego karabinku, zdolnego unieszkodliwić wielu przeciwników jednocześnie. Wybór broni jest ogromny – od shotguna FosTech Origin-12, aż po karabin snajperski McMillan TAC-338.

Wymagania sprzętowe Sniper Ghost Warrior 3

Gra jest zbudowana na zmodyfikowanym silniku CryEngine. Deweloperzy dodali obsługę HDR, co powinno poprawić jakość oprawy graficznej. Silnik gry wspiera konfiguracje złożone z dwóch lub więcej kart graficznych.

Wymagania minimalne:

  • Procesor: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz, AMD FX-6350 3.9 GHz
  • Pamięć operacyjna: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB, AMD Radeon HD 7850 2GB
  • Przestrzeń dyskowa: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

Wymagania zalecane:

  • Procesor: Intel Core i7-4790, AMD FX-8350 Wraith
  • Pamięć operacyjna: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB, AMD Radeon RX 480 4GB
  • Przestrzeń dyskowa: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 10 64 bity

Nie zapomnijmy na koniec o kryjówce dla snajpera. Każdy żołnierz potrzebuje bezpiecznego miejsca do odpoczynku, zregenerowania się i taktycznego przygotowania przed następną misją. Kryjówka to miejsce, gdzie nasz główny bohater może odzyskać siły, stworzyć lub kupić przedmioty, dobrać odpowiedni ekwipunek do misji i rozpocząć kolejne zadanie.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments