SMART prezentuje dysk SSD – HRS-M1 do zastosowań specjalnych

0

Firma SMART High Reliability Solutions wprowadziła do swojej oferty nowy napęd SSD – HRS-M1. Urządzenie posiada wzmocnioną konstrukcję i jest przeznaczone do specjalnych zastosowań. Głównymi odbiorcami mają być lotnictwo, przemysł obronny i cywilny, pojazdy i wiele innych. Dysk posiada certyfikację MIL-STD-810, która to zapewnia odporność na wstrząsy, uderzenia, wibracje.

SMART HRS-M1

SMART HRS-M1 został zbudowany na kościach MLC NAND Flash z interfejsem SATA III. Sekwencyjny zapis wynosi 500 MB/s, natomiast odczyt to 525 MB/s. Jeżeli chodzi o liczba operacji I/O próbki 4K to mamy odpowiednio 50 000 IOPS i 70 000 IOPS. Do tego urządzenie może pracować w zakresie temperatur od -40°C do +85°C oraz przy ciśnieniu panującym na wysokości do 24 500 metrów. Deklarowany czas bezawaryjnej pracy to 2 mln godzin.

Producent wbudował szyfrowanie danych algorytmem AES z kluczem 256-bitów oraz możliwość kasowania danych zgodnie ze standardem ATA-8 nadpisywania wielokrotnego. Do tego dochodzi opcja korekcji błędów 28 bitów na 1024 bajty.


Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o