Firma SMART High Reliability Solutions wprowadziła do swojej oferty nowy napęd SSD – HRS-M1. Urządzenie posiada wzmocnioną konstrukcję i jest przeznaczone do specjalnych zastosowań. Głównymi odbiorcami mają być lotnictwo, przemysł obronny i cywilny, pojazdy i wiele innych. Dysk posiada certyfikację MIL-STD-810, która to zapewnia odporność na wstrząsy, uderzenia, wibracje.

SMART HRS-M1

SMART HRS-M1 został zbudowany na kościach MLC NAND Flash z interfejsem SATA III. Sekwencyjny zapis wynosi 500 MB/s, natomiast odczyt to 525 MB/s. Jeżeli chodzi o liczba operacji I/O próbki 4K to mamy odpowiednio 50 000 IOPS i 70 000 IOPS. Do tego urządzenie może pracować w zakresie temperatur od -40°C do +85°C oraz przy ciśnieniu panującym na wysokości do 24 500 metrów. Deklarowany czas bezawaryjnej pracy to 2 mln godzin.

Producent wbudował szyfrowanie danych algorytmem AES z kluczem 256-bitów oraz możliwość kasowania danych zgodnie ze standardem ATA-8 nadpisywania wielokrotnego. Do tego dochodzi opcja korekcji błędów 28 bitów na 1024 bajty.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments