SilverStone zaprezentowało obudowę SilverStone SUGO 16. Jest to konstrukcja typu mini-ITX lub Small Form Factor. Obudowa ma kształt sześcianu o pojemności 13 litrów, zatem jest to bardziej format cube, aniżeli znanych maluchów. SilverStone postarało się jednakże o stonowany wygląd, dobrej jakości materiały oraz wentylację.

Obudowa SilverStone SUGO 16 jest wykonana z dobrej jakości stali. Jej wymiary wynoszą 200 x 232 x 280 mm, a waga to 2.66 kg. Użytkownicy mogą wybrać między białym i czarnym wariantem.

Obudowa ma tzw. odwróconą konstrukcję płyty głównej, z chłodzeniem od tyłu do przodu. Ma to pozwolić na lepsze warunki chłodzenia, aczkolwiek zasłonięte zostają praktycznie wszystkie wejścia i wyjścia na tylnym panelu. Według specyfikacji mamy opcję montażu formatów mini-ITX oraz mini-DTX.

Montaż karty graficznej jest na górze obudowy, co pozwala na uzyskanie dużej powierzchni wentylacyjnej. Producent umieścił nawet specjalny otwór z tyłu obudowy, aby było można łatwiej ją włożyć do środka. Wspierane są modele o wysokości 147 mm oraz maksymalnej długości 275 mm. Nie podano niestety maksymalnej szerokości.

SilverStone SUGO 16

Montaż zasilacza odbywa się z przodu obudowy. W środku zamontowano specjalną podpórkę, aby urządzenie nie utrzymywało się jedynie na samych śrubach montażowych.

SilverStone SUGO 16

Z tyłu obudowy znajduje się miejsce na 120 mm wentylator od chłodzenia AIO lub na sam wentylator.

SilverStone SUGO 16

Oto jak się prezentują poszczególne funkcje:

  • Dyski: 2 x 2.5-calowe SSD lub 2.5-calowy SSD i 3.5-calowy HDD na miejscu wentylatora,
  • Zasilacze: SFX, SFX-L i ATX,
  • Długość karty graficznej: do 275 mm,
  • Wysokość chłodzenia: do 172 mm,
  • Wentylatory: przód: 80 mm / 92 mm / 120 mm (tylko z zasilaczami SFX, SFX-L);  tył: 120 mm.

Przedni panel obudowy SilverStone SUGO 16 zawiera: 2 x USB 3.0, combo audio oraz przycisk Power. Cena obudowy wynosi około 90 dolarów za wersję białą i około 96 dolarów za wersję czarną

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOsilverstonetek.com
Poprzedni artykułNa dach Antarktydy w szczytnym celu!
Następny artykułVINI zagra z FalleNem w jednej drużynie?
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.