Firma NVIDIA ogłosiła międzynarodowy konkurs fotograficzny o nazwie Shot With GeForce GTX. Umożliwia on fanom gry Mass Effect: Andromeda w wersji PC zweryfikować swoje umiejętności artystyczne tworząc zdjęcia za pomocą NVIDIA Ansel. Jest to innowacyjna metoda wykonywania zrzutów ekranu w grach. Działa jak aparat fotograficzny, który potrafi uchwycić najciekawsze momenty rozgrywki w 360 stopniach pod każdym kątem.

Shot With GeForce GTX

Aby wziąć udział w zabawie, należy wykonać zdjęcie w grze Mass Effect: Andromeda za pomocą narzędzia NVIDIA Ansel, zamieścić je w serwisach Facebook lub Twitter z hashtagiem #SHOTWITHGEFORCEGTX i #MASSEFFECT oraz znacznikiem @NVIDIAGeForce.

Shot With GeForce GTX

Główna wygrana to unikalny komputer inspirowany grą Mass Effect: Andromeda.

Nagrodami pocieszenia za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca są karty graficzne GeForce GTX 1080 Ti. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie GeForce.com w postaci tapet na pulpit monitora. Przyjmowanie prac potrwa do 14 maja 2017 roku.

Shot With GeForce GTX

Technika Ansel jest wykorzystywana w grach ARK: Survival Evolved, Conan Exiles, Dishonored 2, For Honor, Kona, Mass Effect: Andromeda, Mirror’s Edge Catalyst, Obduction, Paragon, Snake Pass, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, War Thunder, Watch Dogs 2, Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz The Witness. Wkrótce trafi do najnowszych tytułów takich jak Lawbreakers. Kod tej funkcji jest zaimplementowany w silnikach Unity Engine oraz Unreal Engine.