Devolver Digital poinformował, że gry Shadow Warrior i Shadow Warrior Classic Redux są dostępne ponownie w dystrybucji na terenie Niemiec. Niemiecka rządowa komisja do spraw “mediów szkodliwych dla młodzieży” rozpatrzyła pozytywnie wniosek klasycznych już części serii. Z tej okazji można nabyć go na Steam i GOG.com 80% taniej – i to nie tylko w Niemczech. To mniej niż 9zł, aż do końca weekendu!

Oryginalna odsłona Shadow Warrior, na silniku Duke Nukem 3D, zasłynęła dwadzieścia lat temu brakiem politycznej poprawności. gra zawierała wszystko to, co wspominamy teraz z niejakim sentymentem i wkładamy do szufladki „jakie to rzeczy przechodziły w latach 90.”. Jednak nawet w realiach 1997 roku oryginalny Shadow Warrior był grą kontrowersyjną. Tak bardzo, że w restrykcyjnych Niemczech trafił na indeks gier zakazanych. Jednak był też produkcją na tyle udaną, że gracze nigdy o niej nie zapomnieli.

Shadow Warrior Classic Redux to udoskonalona graficznie i rozbudowana wersja klasycznego Shadow Warrior w komplecie z pakietami misji Wanton Destruction i Twin Dragon. Gra zawiera osiągnięcia na Steam, wsparcie dla SteamPlay oraz zapisu stanu gry w chmurze. Zarówno wersja Steam jak i GOG.com działa na komputerach z systemew Windows jak i Mac OS X. Na obu platformach, za darmo, dostępna jest także podstawowa, niezremasterowana wersja gry – Shadow Warrior Classic.