Na początku października oficjalnym kanale World of Warcraft na Twitterze pojawiła się informacja, iż 18 grudnia 2015 roku pojawić się ma ekranizacja serii gier Warcraft. Zadania tego podejmą się studia Legendary Pictures i Universal Pictures. Reżyserem filmu został Duncan Jones, AKA Duncan Zowie Hollywood Jones. Producentami dla studia Legendary Pictures będą Thomas Tull i Jon Jashni, natomiast Charles Roven i Alex Gartner będę pracować dla Blizzard i Atlas Entertainment.

Natomiast na niedawnej imprezie Blizzcon, Duncan Jones ujawnił, że opowiedziana w filmie historia zostanie pokazana z perspektywy ludzi oraz orków. Osoby, które miały okazję przeczytać wszystkie wydane do tej pory książki i opowiadania nie mogą się zapewne doczekać premiery. Zobaczymy m.in. Anduina Lothara – przywódcę ludzi oraz Durotana – wodza klanu Frostwolf.

Zdradzono także, że w filmie zostaną ukryte różne easter-eggi, a obraz otrzyma kategorię wiekową PG-13. Film zostanie nakręcony najpewniej w technice 3D, ale będzie dostępna również wersja 2D. Wykorzystana zostanie technika gry aktorskiej i CGI, znana z filmów Avatar oraz Gry o Tron.