Sami „xseveN” Laasanen dołącza do zespołu HAVU Gaming – transfer

0
Fot. DreamHack/ Stephanie Lindgren

25-letni zawodnik Sami „xseveN” Laasanen znany z występów w drużynie ENCE dołączył do ekipy HAVU kompletując skład Counter-Strike’a fińskiej organizacji.

Droga na szczyt

Sami swoją karierę na profesjonalnej scenie Counter-Strike’a rozpoczął już w 2012 roku. 25-letni zawodnik długo jednak reprezentował mniej znane drużyny. Poważniejsza przygoda zaczęła się tak naprawdę 2 lata później, kiedy Fin dołączył do ekipy Paranoia eSports. Potem mogliśmy oglądać go w wielu zespołach takich jak tryPANTS, Epiphany Bolt, RCTIC eSports, LGR czy iGame.com. Wtedy właśnie nastąpił przełomowy moment, ponieważ w połowie 2018 roku „xseveN” został nowym graczem ENCE. Trzeba by było napisać, że reszta to już piękna historia, bo dokładnie tak powinno się nazwać jego przygodę z tą ekipą. Od momentu dołączenia pod skrzydła Aleksiego „allu” Jalli gracz osiągnął naprawdę wiele. Do sukcesów zespołu można zaliczyć zwycięstwo StarSeries Season 6, DreamHack Winter Open 2018 czy BLAST Pro Series: Madrid 2019. Prócz tego wszyscy na pewno dobrze pamiętamy ich świetny występ na Intel Extreme Masters Katowice Major 2019, gdzie udało im się dojść do finału i zająć ostatecznie 2 miejsce. Potem było już tylko gorzej aż do momentu, w którym z zespołem rozstał się Aleksi „Aleksib” Virolainen. Po jakimś czasie przyszedł czas na kolejne roszady, a wtedy na ławkę powędrował bohater tego tekstu. 

Nowa rozdział

Po tej pięknej przygodzie w ekipie ENCE czas na coś zupełnie nowego. Kilka dni temu zwolniło się miejsce w ekipie HAVU, a już dzisiaj dowiedzieliśmy się, że następcą zostanie własnie Sami Laasanen. Duża szansa, że „xseveN” już nigdy nie wróci na tak wysoki poziom jaki reprezentował wraz z kolegami pod nadzorem Slaava „Twista” Räsänena, jednak na pewno mu tego życzymy.

Pierwszy sprawdzian 

Już za dwa dni zespół HAVU podejmie drużynę x6tence w ramach FunSpark ULTI 2020 – Europe Qualifier. To własnie tam prawdopodobnie zobaczymy debiut 25-latka. 

Zainteresowanych poczynaniami Fina w nowym zespole zapraszam na kanał E-SPORT TV za pośrednictwem platformy twitch.tv. To właśnie tam znajdziemy polską transmisję spotkania.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments