Studia Jagex (deweloper RuneScape) i Hyper Hippo (twórcy AdVenture Capitalist) ogłaszają wejście tytułu RuneScape: Idle Adventures do programu wczesnego dostępu Steam Early Access. Jest to wyjątkowo łagodnie obchodzące się z wolnym czasem gracza RPG dla każdego. Zadowoleni będą tak gracze żądni przygód, jak i Ci lubiący bezczynność. To pierwsza gra typu ‘idle’ – niewymagająca od gracza aktywności – która rzuca nas w środek epickiej historii… na minutę czy dwie dziennie.

Gracze wykreują i wcielą się w role dociekliwego niebiesko-skórnego nieśmiertelnego o niejasnym pochodzeniu, który odkrywa ikoniczny świat gry RuneScape w całkiem nowej przygodzie. Użytkownicy sięgną po moc nowego Artefaktu Starszych ścierając się z potworami, rzucając wyzwanie bogom i uprawiając kapustę dla lokalnych chłopów. Postęp w grze następuje gdy nie gramy w Idle Adventures, więc nawet najcięższa misja nie jest niemożliwa do wykonania – z czasem.

RuneScape: Idle Adventures przesuwa granice oczekiwań od tego typu gier. Będzie to samoczynna gra typu „idle” z bogatą historią, wciągającym światem oferującym drobne przygody, akurat idealne na chwilę, kiedy masz nieco czasu do zabicia. Już w czasie zamkniętych beta testów otrzymaliśmy od graczy bardzo pozytywne opinie i będziemy kontynuować doszlifowywanie gry w okresie, gdy dostępna będzie jako Early Access, aż do ostatecznego wydania gry na wiele platform jednocześnie pod koniec roku.

– powiedział Cody Vigue, projektant ze studia Hyper Hippo.

Gatunek gier idle jest doskonały dla opowieści fantasy ze świata RuneScape – nasz humor, ogromne potwory, urocze postaci i średniowieczne krajobrazy zostały doskonale uchwycone w tym wyśmienitym tytule. Tak naprawdę prawdziwy duch RuneScape był z nami przez cały proces tworzenia – współpracę ze społecznością w trakcie wersji beta oraz adaptowanie świata do rozgrywania mniej angażujących przygód. Najlepsze jest jednak to, że możemy opowiedzieć nową historię i dostarczyć grę, która wyróżni się w życiu każdego fana gier idle, RPG oraz MMO.

– mówi Mark Ogilvie, główny projektant, RuneScape.

RuneScape: Idle Adventures jest już dostępny w programie wczesnego dostępu Steam Early Access (http://store.steampowered.com/app/452780), a pełna premiera na PC i platformy mobilne planowana jest przed końcem 2016 roku.