Firma TP-Link otrzymała nagrodę w konkursie wzornictwa – iF Design Award za router Archer C5400. Jest to trzypasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy MU-MIMO, dedykowany dla graczy oraz innych wymagających użytkowników. Jego największą zaletą są trzy pasm sieci bezprzewodowej. Każde z nich można wykorzystać do różnego rodzaju zadań: jedno do grania, drugie do strumieniowania multimediów, a trzecie do innych rzeczy.

Router wykorzystuje technologię Smart Connect, która automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego z połączonych z siecią urządzeń. Kolejną pomocną technologią jest MU-MIMO, która pozwala na zwiększenie wydajności komunikacji między urządzeniami. Router wspierany przez tę technologię wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie.

TP-Link Archer C5400

Ciekawymi zaletami jest osiem anten oraz technologia Beamforming. Razem pozwalają na wykrycie lokalizacji połączonych urządzeń i wysłanie silniejszego sygnału w ich kierunku, aby uzyskać stabilne połączenie. Dzięki technologiom NitroQAM (1024-QAM) oraz 4-Stream Archer C5400 osiąga do imponujące prędkości; w paśmie 2,4GHz do 1000Mb/s, a w dwóch pasmach 5GHz do 2167Mb/s.

TP-Link Archer C5400

Prócz tego znajdziemy:

  • cztery gigabitowe porty Ethernet
  • porty USB 2.0 i USB 3.0
  • gigabitowy port WAN
  • Wyłącznik transmisji bezprzewodowej

TP-Link Archer C5400

Router jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.