Roobet Cup 2022 – jak prezentują się drużyny?

0
74
BLAST Premier: Fall Showdown 2023
Fot. ESL

22 czerwca rozpoczął się turniej Roobet Cup. Jak prezentują się drużyny?

Zespoły podzielone zostały na cztery grupy po cztery drużyny w każdej z nich, a wśród wszystkich formacji są dwie międzynarodowe drużyny, w składzie których grają polscy zawodnicy – ENCE: Olek „hades” Miśkiewicz oraz Paweł „dycha” Dycha i OG Esports: Mateusz „mantuu” Wilczewski oraz Maciej „F1KU” Miklas.

Na początek trochę o międzynarodowych drużynach w składzie z polskimi zawodnikami. OG Esports znajduje się w grupie A, gdzie jest m.in. FaZe Clan, BIG oraz Entropiq (w momencie pisania tego tekstu, rosyjscy zawodnicy zostali wyeliminowani przez reprezentantów OG Esports). W pierwszym meczu podopieczni Caspra „ruggaha” Due’a musieli uznać wyższość obecnych Mistrzów Świata z PGL Major Antwerp 2022 – FaZe Clanu, z którymi przegrali 0:2. Z kolei w meczu o pozostanie w grze pokonali formację Entropiq. To zwycięstwo daje im realne szanse na dalszą rywalizację, ale dzisiaj ponownie zmierzą się z zespołem Finna „karrigana” Andersena.

Druga międzynarodowa formacja w składzie z polskimi zawodnikami znajduje się w grupie C, mowa o ENCE. Podopieczni Eetu „sAwy” Sahy w pierwszym meczu pokonali tureckie Eternal Fire 2:1, natomiast w następnym Olek „hades” Miśkiewicz i jego koledzy okazali się lepsi od formacji MOUZ, którą pokonali 2:1. Po tym zwycięstwie Marco „Snappi” Pfeiffer i jego zespół umocnił się nie tylko na pozycji lidera w grupie, ale także awansował do fazy Play-off. Nie jest jeszcze wiadome, kto będzie przeciwnikiem ENCE.

A co u pozostałych drużyn?

Jednym z takich zespołów, który wywarł na mnie ogromne, ale i pozytywne wrażenie jest niemieckie BIG. Formacja Johannesa „tabseNa” Wodarza w tym roku ma różną formę i różnie się prezentuje, a podczas Roobet Cup widać, że podopieczni Fatiha „gob b” Dayika poprawili swoją grę, ponadto w grupie A zdobyli komplet punktów, pokonując Entropiq oraz FaZe Clan wynikiem 2:1 i oczywiście awansowali do fazy Play-off. Z pewnością jest to ważne dla BIG, bo już 5 lipca zagrają w roli gospodarza na turnieju w Kolonii. Rozpoczną od fazy Play-off, czyli kwalifikacji do turnieju głównego, a pierwszym rywalem niemieckiej formacji będzie australijskie ORDER.

Zaskakuje mnie duńskie Astralis (grupa B). Lukas „gla1ve” Rossander i jego zespół w pierwszym meczu bez większych problemów pokonali Hiszpanów reprezentujących Movistar Riders, ale w drugim przegrali z Cloud9 0:2. W meczu decydującym o pozostanie w turnieju zagrają z amerykańską formacją Complexity Gaming. Innym zespołem, który zwrócił moją uwagę jest Outsiders. Dzhami „Jame” Ali w pierwszym meczu ulegli reprezentantom rosyjskiego forZe, przegrywając wynikiem 1:2, natomiast w drugim musieli uznać wyższość brazylijskiej FURII Esports, z którą przegrali wynikiem 0:2.

Transmisja Roobet Cup 2022 z polskim komentarzem dostępna na kanale GoodGame_League.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułIntel Extreme Masters Cologne 2022 – informacyjnie
Następny artykułMSI zaktualizuje wizualne symbole serii MEG, MPG oraz MAG
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj