Firma ROCCAT zaprezentowała podczas targów CES 2018 sporo nowości. Gracze będą mieli okazję zakupić sporo nowego sprzętu dla siebie. Na początek warto zainteresować się klawiaturą ROCCAT Horde Aimo. Została ona zaprojektowana od podstaw z wykorzystaniem klawiszy Membranical. Zapewniają one zalety rozwiązań mechanicznych i membranowych.  Do tego dochodzą świetne klawisze makr oraz podświetlenie RGB.

ROCCAT CES 2018

Ciekawostką jest specjalne pokrętło w prawym górnym rogu. Razem z klawiszami sterującymi pozwalają na szybkie i intuicyjne zarządzanie multimediami, podświetleniem, jasnością, dpi, głośnością i nie tylko. Wszystkie funkcje można w pełni dostosować do wymagań użytkownika.

ROCCAT CES 2018

Drugą nowością jest myszka Kone AIMO, która już dostępna jest w sprzedaży. Nowy gryzoń posiada specjalny czujnik optyczny Owl-Eye. Posiada on bardzo czuły i precyzyjny sensor, który działa na niskich rozdzielczościach: od 400 do 300 punktów na cal.

ROCCAT CES 2018

Prócz tego mysz została wyposażona w podwójne podświetlenie RGBA z inteligentnym systemem AIMO. Nie można również zapomnieć technologii Easy-Shift [+], dzięki której do każdego przycisku myszy można przypisać dodatkową funkcję. Można je łatwo zaprogramować i wykorzystać tak do prostych poleceń, jak i złożonych makr.

ROCCAT CES 2018Na koniec warto wspomnieć o podkładce pod mysz Kenga. Posiada przyjemne w dotyku materiały. Powierzchnia została pokryta specjalną tkaniną o chropowatej powierzchni. Spód natomiast jest gumowy i posiada dobrą przyczepność.

Dostępne są trzy wymiary: 850 x 330 mm, 265 x 210 mm i 320 x 270 mm, wszystkie o grubości 2 mm. Zespół ROCCAT przetestował podkładkę z użyciem ponad 80 myszy.