Xizt ogłosił zakończenie kariery profesjonalnego gracza

0
25
Richard Xizt Landström
Fot. DreamHack - Adela Sznajder

Richard “Xizt” Landström poinformował na swoim Twitterze o tym, że kończy karierę profesjonalnego gracza, ale dalej chce być w branży e-sportowej i szuka dla siebie nowej roli. 

Przez całą swoją karierę profesjonalnego gracza, szwedzki zawodnik reprezentował cztery, największe organizacje na światowej scenie e-sportowej: Fnatic, FaZe Clan, Ninjas in Pyjamas oraz Dignitas. Jednak to właśnie w przedostatniej z wymienionych spędził najwięcej czasu.

„Moja kariera miała swoje wzloty i upadki, ale patrząc wstecz, była to niesamowita i niezapomniana podróż” – napisał w swoim poście. Zaznaczył jednak, że:  „Ja jeszcze nie odchodzę od CS!”.

Kariera w Ninjas in Pyjamas

To właśnie w szwedzkiej organizacji Xizt spędził sześć lat (2012-2018), z którą wygrał ponad 20 turniejów, a także ten najważniejszy – ESL One Cologne 2014 Major. Grając w FaZe Clan jako stand-in trzykrotnie wygrał turnieje Intel Extreme Masters, dodatkowo w roli gospodarza turnieju odniósł duży sukces osiągając triumf na DreamHack Masters Malmö, gdzie zdobył nagrodę MVP. Te tytuły zdobył również na Copenhagen Games, StarSeries oraz ESWC

W innych drużynach nie było tak dobrze

Gra Richarda “Xizta” Landströma w Fnatic oraz Dignitas nie była tak dobra. Kiedy we wrześniu 2020 odszedł z Dignitas był nieaktywnym zawodnikiem.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPatrycja “inn” Tęcza: “Był to tytuł, któremu poświęcałam najwięcej czasu”
Następny artykułZmiany składu w x-kom AGO?
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.