Razer Phone – smartfon dla graczy i profesjonalistów

0

Razer zaprezentował Razer Phone – pierwszy smartfon na świecie, skierowany do profesjonalistów. Urządzenie wyposażono w pierwszy na świecie ekran 120 Hz UltraMotion. Wspomniana technologia synchronizuje częstotliwość odświeżania obrazu wyświetlacza z procesorem graficznym. Działa to na podobnej zasadzie, co G-Sync, czy FreeSync. Ekran ma rozdzielczość 2560×1140 pikseli oraz przekątną 5.7 cala. Zastosowano tutaj ekran IGZO LCD.

W ramki wokół wyświetlacza wbudowano głośniki, które są wspomagane przez dedykowane wzmacniacze oraz technologię Dolby Atmos. Certyfikowane przez THX złącze audio USB-C razem z 24 bitowym cyfrowym konwerterem dźwięku (DAC) zagwarantuje audiofilską jakość dźwięku dostarczaną do ulubionych słuchawek.

Razer Phone

Sercem Razer Phone jest Qualcomm Snapdragon 835, wspierany przez 8 GB pamięci operacyjnej. Na dane przeznaczono aż 64 GB pamięci wewnętrznej. Długą żywotność smartfona ma zapewnić akumulator o pojemności 4 000 mAh. Dzięki temu gracze mogą się cieszyć swoją ulubioną rozrywką przez cały dzień, a technologia Qualcomm Quick Charge 4+ pozwoli na szybkie ponowne naładowanie akumulatora.

Razer Phone

Dzięki aplikacji Razer Game Booster użytkownicy mogą w pełni zapanować nad rozgrywką, a najlepszy w swojej klasie układ chłodzenia zmniejszy tzw. throttling (obniżenie taktowania procesora), aby zmaksymalizować moc i wydajność smartfona.

Razer Phone

Razer Phone posiada dwa tylne aparaty o rozdzielczości 12 Mpix. Dwutonowa lampa błyskowa pozwoli na dobre dobranie oświetlenia do zdjęć. Oprogramowanie do zdjęć posiada płynne i szybkie przybliżenie.

Razer Phone

Smartfon mierzy tylko 8 mm grubości i posiada elegancki korpus. Jako system zainstalowano czystego Androida z aplikacją Nova Launcher Prime. Jest ona zintegrowana z Asystentem Google. Pozwoli na dostosowanie systemu do własnych potrzeb i preferencji.

Razer Phone