Razer Ornata i Ornata Chroma – klawiatury mechaniczno-membranowe

0

Razer poinformował o premierze nowe linii gamingowych klawiatur: Razer Ornata i Razer Ornata Chroma. Oba urządzenia zostały wyposażone w rewolucyjną mechaniczno-membranową technologię Razer Mecha-Membrane. Jest to połączenie cech klawiatur z kopułkową, gumową membraną z zaletami klawiatur mechanicznych. Technologia zapewnia wrażenie miękkości klawisza jak i wyczuwalny, dający poczucie precyzji klik przy każdym naciśnięciu.

W komplecie z klawiaturami dostarczana jest również podkładka pod nadgarstki, która jest mocowana magnetycznie. Zamontowane klawisze posiadają średni skok oraz są w pełni programowalne z użyciem makr w czasie rzeczywistym. Za jednym razem może być wciśniętych do 10 klawiszy naraz, dzięki technologii antyghosting. Do całości warto wspomnieć o dedykowanym trybie gry.

Razer Ornata posiada indywidualnie podświetlane klawisze w technologii Razer Chroma. Dzięki oprogramowaniu Razer Synapse, można indywidualnie tworzyć własne układy kolorów i dzielić się nimi z innymi graczami, poprzez platformę Razer Chroma Workshop. Profile podświetlenia Razer Chroma w grach są również standardowo zintegrowane z wieloma popularnymi tytułami takimi jak “Overwatch”, “Call of Duty®: Black Ops III”, “Blade and Soul” i wieloma innymi. Profile te mogą posłużyć jako asysta przy tutorialach, towarzyszyć akcjom w grze i o wiele więcej.

Razer Ornata Chroma natomiast posiada podświetlenie typu Chroma i współpracuje również z oprogramowaniem Razer Synapse.

Obie klawiatury dostępne są już w przedsprzedaży na stronie RazerStore.com. Razer Ornata dostępna będzie w cenie 89.99 Euro, natomiast Razer Ornata Chroma to koszt 109.99 Euro. W sprzedaży pojawią się w październiku 2016 roku.