Rainbow Six Siege otrzymuje dwie polskie operatorki – Elę i Zofię Bosak

0

W grze Rainbow Six Siege pojawiły się dwie polskie operatorki: Ela i Zofia Bosak – siostry z jednostki antyterrorystycznej GROM. Są one córkami byłego dowódcy, a ich dziadek należał do Cichociemnych. Była to elitarna jednostka spadochronowa Polskich Sił Zbrojnych działająca podczas drugiej wojny światowej. Operatorzy w grze są tworzeni z dbałością o odwzorowanie żołnierzy autentycznych, istniejących jednostek bojowych.

Posiadają unikalną historię oraz charakter postaci i są wyposażeni w najnowsze technologie umożliwiające rekonesans, rozeznanie i samą walkę.

Rainbow Six Siege - Ela Bosak

Ela jest cichą, szybką i zdeterminowaną buntowniczką. W jej osobistym arsenale znajdują się między innymi samoprzylepne miny Grzmot inspirowane polskimi granatami przeciwpancernymi używanymi przez Cichociemnych podczas drugiej wojny światowej. Można je przyczepić do dowolnej powierzchni, a wyzwalana zbliżeniowo eksplozja ogłusza wszystkie cele w zasięgu i powoduje ich oszołomienie.

Rainbow Six Siege - Zofia Bosak

Zofia z kolei jest zdecydowana, lojalna i lubi agresywny sposób działania. W jej uzbrojeniu znajduje się między innymi KS79 LIFELINE, dwulufowy granatnik, wywodzący się z włoskich programów badawczo-rozwojowych. Wykorzystuje on technologię pocisków z elektronicznym zapalnikiem i pełni zarówno funkcje ogłuszające, jak i uderzeniowe.