Raijintek Ophion – obudowa mini-ITX ze wzmocnionym szkłem

0

Raijintek wprowadziło do sprzedaży obudowę Ophion. Została ona wykonana ze szczotkowanego aluminium, a po obu bokach posiada wzmocnione szkło. We wnętrzu znajduje się przegroda dzieląca obudowę na dwie części. W jednej montowana jest tylko karta graficzna. W drugiej natomiast pozostałe komponenty komputerowe. Co ciekawe, spód i góra posiadają siateczkowe otwory, ułatwiające wentylację.

Wymiary nowej obudowy wynoszą: 290 mm (wysokość), 185 mm (szerokość), 375 mm (długość). Jest ona zatem całkiem sporych rozmiarów, jak na format mini-ITX. Co ciekawe, szklane boki nie przylegają bezpośrednio do szkieletu.

Obudowa pozwala na montaż płyt mini-ITX w rozmiarze 170 x 170 mm. Do tego na górze i na dole można zamontować następujące wentylatory: 2 x 120 mm i 120 mm odpowiednio. Ophion jest przeznaczona głównie na chłodzenia powietrzne.

Z dysków twardych można zamontować następujące: 2 x 2.5cala na przodzie, 2 x 2.5 lub 1 x 3.5 cala na spodzie. Na przodzie obudowy znajdują się: przycisk włączenia z ledami, złącze USB 3.0 i złącze USB Typu C.

Zasilacz montowany jest pionowo z powietrzem wydmuchiwanym do spodu. Troszkę dziwne rozwiązanie, ale skoro producent tak zrobił to powinno działać.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments