Raijintek Metis Evo – kolorowa obudowa mini-ITX z aluminium

0

Firma Raijintek wprowadziła do sprzedaży nowy model obudowy w rozmiarze mini-ITXMetis Evo. Oferuje ona pojemność 22.4 litra i ma rozmiary 293 x 290 x 263mm. Dzięki temu będzie można w niej zmieścić duże chłodzenia powietrze, wodne oraz dłuższe karty graficzne. Obudowa wykonana została z aluminium i jest dostępna w następujących kolorach: czarnym, czerwonym, białym, srebrnym, niebieskim oraz różowym. Wnętrze obudowy pokryto specjalną czarną farbą.

Mamy tutaj dwie osobne komory do montowania podzespołów. W jednej będzie można umieścić płytę główną w formacie mini-ITX, która jest montowana do góry nogami. Do tego dojdzie chłodzenie powietrzne dla procesora o maksymalnej wysokości 135 mm. Można także zamontować chłodzenie wodne z radiatorem o maksymalnym rozmiarze 200 mm x 200 mm z przodu obudowy.

Z drugiej strony znajduje się miejsce na montaż zasilaczy ATX, SFX-L i SFX. Do tego możemy umieścić w specjalnym koszyku dyski HDD oraz SSD: 2 x 3.5 cala + 2 x 2.5 cala.

W przypadku karta graficznych jest opcja na modele dwuslotowe o maksymalnej długości 280 mm. W przypadku montażu wentylatorów są dostępne takie opcje:

  • Przód: 200 mm lub 120/140 mm
  • Spód: 120 mm i 92 mm
  • Tył: 2 x 92 mm

Z przodu obudowy mamy dostępne natomiast: USB 3.0, USB Typu C oraz przycisk zasilania. Zabrakło natomiast złączy dźwięku.

Warto również wspomnieć, że obudowa Metis Evo występuje w dwóch wersjach z panelami bocznymi: z siatką oraz z hartowanym szkłem.