Strona głównaPcMod.plNewsyRaijintek ERMIS 550B - nowy zasilacz mini-ITX

Raijintek ERMIS 550B – nowy zasilacz mini-ITX

Raijintek zaprezentował zasilacz Raijintek ERMIS 550B. Urządzenie nadaje się dla małych platform do gier, miłośników budowania PC i stacji roboczych. Wymiary zasilacza wynoszą 125 x 100 x 64 mm, a jego waga to 1 kg. Można go stosować z procesorami nowej serii Intel K i 16-rdzeniowymi jednostkami AMD. Wspierane są tryby zasilania C6 i C7 od Intela.

Do chłodzenia części elektronicznych wykorzystano 80 mm wentylator, który przy odpowiednio niskich temperaturach pozostaje niesłyszalny. Aby zamontować go w obudowach dla zasilaczy ATX, producent dodaje stosowną przejściówkę z SFX na ATX.

Okablowanie

Zasilacz Raijintek ERMIS 550B wyposażono w kilka rodzajów kabli i wtyczek, umocowanych na stałe do zasilacza. Nie jest to zatem konstrukcja modularna, znana wśród wielu modeli SFX. Warto zaznaczyć, że producent zdecydował się na płaskie kable, pokryte specjalnym tworzywem sztucznym.

Raijintek ERMIS 550B

Główna linia 12V oferuje aż 41 Amperów, zatem jest w stanie udostępnić do 492 Waty mocy. Jeżeli chodzi o wtyczki, to mamy dostępne: ATX 20+4; EPS 4+4; 2 x PCI-Express 6 + 2; 3 x SATA; 2 x Molex.

Zabezpieczenia oraz certyfikacja

Zasilacz Raijintek ERMIS 550B wyposażono w odpowiednie zabezpieczenia: OPP, OVP oraz SCP. Do tego dochodzi certyfikacja 80 Plus Bronze. Mamy zatem wydajność 85% przy obciążeniu 50% oraz 82% przy obciążeniach 20% i 100%.

Warto także wspomnieć o certyfikacji Cybenetics, która ma 3 różne rodzaje certyfikatów. Nasz zasilacz zdobył następujące: Cybenetics Bronze (efektywność energetyczna), Cybenetics Standard+ (głośność)+ oraz Cybenetics A- (głośność).

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać