Równo tydzień temu zakończyła się kolejna edycja imprezy QuakeCon 2018, która w tym roku przypadała na okres od 9 do 12 sierpnia w miejscowości Grapevine, Texas w USA. Oto, czego mogliśmy się dowiedzieć w trakcie imprezy.

Co głównie interesowało większość osób, które nie mogły osobiście pojawić się na QuakeCon to konferencja studia Bethesda oraz liczne turnieje w takie tytuły jak Quake Champions czy karciankę The Elder Scrolls: Legends. Trudno jednak nie zauważyć, że ten pierwszy element wywołał wśród fanów najwięcej emocji.

Jeśli chodzi o same nowości dotyczące gier to jest ich kilka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje, które zostały przedstawione w trakcie wydarzenia.

The Elder Scrolls: Online

Najnowsza gra MMORPG usytuowana w świecie znanym z takich gier jak Morrowind czy Skyrim otrzymała nowy dodatek. Jest nim DLC zwane Wolfhunter, w którym graczom przyjdzie zmierzyć się z dwoma nowymi instancjami na kilku graczy, takimi jak March of Sacrifices czy Moon Hunter Keep. Niewielka część zagrożeń czyhających na graczy w nowym dodatku jest ukazana w poniższej zapowiedzi.

Poza tym udostępniono informacje o planowanych pracach nad ulepszeniem nieobowiązkowego abonamentu do gry, zwanego ESO Plus, o większą ilość profitów oraz waluty premium.

DOOM: Eternal

Niewątpliwie najbardziej oczekiwana część konferencji studia Bethesda, gdzie został pokazany pierwszy gameplay nadchodzącej kolejnej części pierwszoosobowej strzelanki DOOM: Eternal.

Wspomniane zostały również plany twórców gry dotyczące specyficznego trybu sieciowego, w którym pozostali gracze będą mogli wcielić się w rolę… demonów, które będą mogły trochę skuteczniej uprzykrzyć (?) życie głównego bohatera.

Rage 2

Studio Bethesda Softworks nie zapomniało również o trochę mniej udanej marce od id Software i zdecydowało się stworzyć jego sequel – Rage 2. I z tej okazji przygotowano prezentację rozgrywki.

Quake Champions

W przypadku najnowszej odsłony ojca wszystkich dzisiejszych strzelanek, Quake Champions, twórcy zdecydowali się na wcześniejsze wydanie gry na model free2play.

Mimo początkowych planów o przejściu Quake Champions na model darmowego grania dopiero tuż po wyjściu strzelanki z okresu Wczesnego Dostępu, postanowiono nie zwlekać z tym i już teraz umożliwić grę każdemu zainteresowanemu na platformie Steam lub Bethesda.

Emocji było sporo, ale co dobre musi się szybko skończyć. A tymczasem zapraszamy serdecznie do spróbowania swoich sił w grach od studia Bethesda Softworks. Mnóstwo emocji (i przeciwników do fragowania) gwarantowanych!


Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o