Przed nami DreamHack Masters Spring 2020 – North America.

0
76
furia
furia

Już dzisiaj o godzinie 21:00 zacznie się pierwsze spotkanie rozgrywek DreamHack Masters Spring 2020 – North America. Na start czeka nas konfrontacja Teamu Liquid z ekipą Chaos. Faworyt jest raczej oczywisty, ale może doczekamy się niespodzianki.

DreamHack Masters Spring 2020 to turniej o w tym samym okresie, ale 4 różnych regionach świata. Rozgrywki potrwają do 14 czerwca, a pula nagród wynosi 300 000$.  W tym tekście skupimy się na amerykańskiej części.

Podział

W turnieju będziemy mogli oglądać 8 drużyn, z których 6 jest zaproszonych, a 2 wywalczyły slota podczas turniejów kwalifikacyjnymi. Zestawienie grup prezentuje się następująco:

Grupa A:

  • FURIA
  • Liquid
  • MIBR
  • Chaos

Awans do fazy play-off mają zagwarantowane aż trzy pierwsze miejsca, dlatego patrząc na te ekipy nie mamy problemu z wyłonieniem faworytów. Chaos wydaje się być zdecydowanie najsłabszym zespołem, jednak jak wiadomo w Counter-Strike’u nigdy nie należy nikomu odbierać szans.

Grupa B:

  • 100 Thieves
  • Cloud9
  • Evil Geniuses
  • Gen.G

Wydaje mi się, że grupa B jest zdecydowanie bardziej wyrównana niż ta pierwsza. Tutaj tak naprawdę żadna ekipa nie może być pewna awansu. Z jednej strony mamy takie drużyny jak 100 Thieves oraz Evil Geniuses – które utrzymują się w światowej czołówce od miesięcy i są swego rodzaju gwarancją stabilności – z drugiej za to Cloud9 i Gen.G, które poradziły sobie nadzwyczaj dobrze w rozgrywkach Road to Rio odbywających się na przełomie kwietnia i maja. Szczególną uwagę należy zwrócić na ekipę Hansela “BnTeT’a” Ferdinanda, czyli zwyciezcę wspomnianego przeze mnie turnieju.

Moje typy

Osobiście uważam, że największe szanse na triumf w tych rozgrywkach ma brazylijska FURIA. Kaike “KSCERATO” Cerato wraz z kolegami pokazują od pewnego czasu naprawdę świetną grę czego owoce mogliśmy niedawno zobaczyć. Mam tu na myśli zdeklasowanie grupy oraz ostatecznie zajęcie 2 miejsca podczas ESL One: Road to Rio – North America. Wtedy właśnie młoda ekipa pokazała, że są w bardzo dobrej formie indywidualnej oraz drużynowej. 

Wszystkie spotkania turnieju możemy oglądać na kanale DreamHackCS za pośrednictwem platformy twitch.tv 

Zapraszam także do podobnego tekstu – zapowiadającego – dotyczącego europejskiego odpowiednika rozgrywek serii DreamHack. 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułRozpoczyna się DreamHack Masters Spring 2020. Na inaugurację turnieju derby Danii
Następny artykułIntel Comet Lake-S – oficjalna premiera nowych procesorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj