Bandai Namco udostępniło grę Project CARS 2. Jest to już druga odsłona znanego tytułu wyścigowego. Twórcy przygotowali dla graczy aż 180 samochodów. W tej ilości mamy aż 35 różnych marek, które są w pełni licencjonowane. Ponadto wyselekcjonowano wozy z określonych lat, co tworzy jeszcze bardziej unikatowy charakter. Wszystkie maszyny zostały odpowiednio przetestowane przez profesjonalnych kierowców, nim trafiły do tej puli.

Project CARS 2 to także sześćdziesiąt wiernie odwzorowanych tras z całego świata. Gra będzie wykorzystywała technologię LiveTrack 3.0 poprzez stronę GTPlanet.net. Pozwoli to na bardzo realistyczną i dynamiczną zmianę warunków pogodowych na torze.

W grze znajdziemy tryb kariery. Pojawiło się 29 typów sportów motorowych, podzielonych na 6 poziomów i 5 dyscyplin. Gracze mogą wybrać, czy chcą się przywiązać do jednej dyscypliny, czy przeskakiwać pomiędzy różnymi dyscyplinami. Gracz będzie zaczynał od najniższych sportów, jak karty, Formula Rookie, czy Ginetta Juniors.

Przygotowano również 3 edycje Project CARS 2 dla graczy: Limited Edition, Collector’s Edition oraz Ultra Edition. Ich cena ma wynosić odpowiednio: 2149,99 zł, 669,99 zł oraz 180 zł.