Na platformie Steam Greenlight pojawiła się gra o nazwie Project Automata. Jest to strategia ekonomiczna autorstwa studia Dapper Penguin, który obecnie zbiera pieniądze na Kickstarterze. Celem jest zdobycie 150 000 Euro w ciągu 29 dni, aby móc w pełni ukończyć produkcję. Autorzy udostępnili dla zainteresowanych grywalne demo w wersji alfa, aby każdy mógł wypróbować i zdecydować o wsparciu.

Project Automata to strategia ekonomiczna, która została umiejscowiona na początku XX wieku. Deweloperzy chcą, aby gracze poczuli się jak wielcy przedsiębiorcy z tamtego okresu i samodzielnie zbudowali przemysłowe imperium. W tym celu użytkownicy otrzymują bardzo duża swobodę decydowania o swoich ruchach. Co więcej, w grę zaimplementowano bardzo zaawansowaną sztuczną inteligencję, która będzie zarządzała mieszkańcami oraz innymi firmami. Gracz będzie musiał reagować na zmieniające się warunki, zarówno środowiskowe jak i konkurencji.

Project Automata zaoferuje kampanię fabularną z bardzo ciekawymi misjami, samodzielne scenariusze oraz tryb swobodnej rozbudowy. Całości smaczku doda tryb wieloosobowy oraz generowany proceduralnie świat.