fbpx
Strona głównaPcMod.plArtykułyPoznań Game Arena 2023 - wywiad z organizatorami targów gamingowych

Poznań Game Arena 2023 – wywiad z organizatorami targów gamingowych

Przed rozpoczynającymi się na początku października targami gamingowymi — Poznań Game Arena 2023, porozmawiałem z Mateuszem Fąfara.

Michał Urban: W październiku odbędzie się kolejna edycja jednych z największych targów gamingowych w Polsce – Poznań Game Arena 2023. Jak na przestrzeni kilku ostatnich lat rozwijał się Poznań Game Arena?

Mateusz Fąfara, rzecznik targów Poznań Game Arena: Ostatnie lata były dla nas bardzo wymagające. Branża gamingowa cały czas się zmienia, a tym samym zmieniają się oczekiwania i potrzeby wystawców. Cieszymy się, że Poznań Game Arena mimo upływu lat w dalszym ciągu cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jako organizatorzy staramy się urozmaicać program wydarzeń, testować nowe formaty. Chcemy, aby PGA było miejscem, w którym całe rodziny mogą spędzić przyjemnie czas.

Czy w jakiś sposób tegoroczny event będzie się różnił od tych, które były w poprzednich latach?

Pozostajemy w sprawdzonej formule, która cieszy się popularnością wśród uczestników PGA. Oczywiście nie oznacza to, że nie staramy się wprowadzać drobnych ulepszeń. Nowością podczas tegorocznej edycji PGA będzie przykładowo uruchomienie nie jednej, a trzech scen tematycznych. Oprócz sceny głównej, która jest obecna na każdych targach pojawią się również Scena Geek oraz Scena Family. Prezentacje na poszczególnych scenach będą miały różną tematykę, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Dlaczego Poznań Game Arena jest tak ważnym wydarzeniem dla polskiego i międzynarodowego gamingu?

To miejsce, gdzie każdego roku prezentują się najważniejsze marki gamingowego świata, co przekłada się na spore zainteresowanie wydarzeniem. Poznań Game Arena od lat regularnie gromadzi każdego roku dziesiątki tysięcy zwiedzających. Dla przedstawicieli branży to także świetna okazja do spotkania, nawiązania nowych znajomości, integracji.

Czy zauważyliście zmiany w podejściu do przygotowania nadchodzącego Poznań Game Arena 2023?

Każda edycja PGA to zupełnie nowy projekt. Musimy być elastyczni i nieustannie dostosowywać się do zachodzących zmian. W tak dynamicznej branży jak gaming jest to konieczne. Po zakończonej edycji jesteśmy zawsze bogatsi o nowe doświadczenia, dzięki czemu wiemy, co zmienić, co ulepszyć przed kolejną edycją Poznań Game Arena.

Oprócz głównego eventu odbędą się również GIC (Game Industry Conference), który jest poświęcony branży gier. Czego można się spodziewać?

To świetna okazja do spotkania znanych postaci z szeroko rozumianego GameDevu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Poziom zaawansowania nie ma tutaj znaczenia. Ze względu na różne poziomy trudności, każdy znajdzie prelekcje dopasowane do aktualnie posiadanych umiejętności. To także okazja do znalezienia nowego pracodawcy. Na GIC jest obecnych wiele studiów i producentów, którzy poszukują nowych talentów.

Od kilku lat ma miejsce koncert muzyki epickiej – EPIC GAME MUSIC. Jak narodził się cały pomysł i jak ewoluował na przestrzeni lat? Czy w tym roku szykujecie coś specjalnego dla gości?

Epic Game Music jest organizowane przez Visual Production. Tematyka koncertu idealnie wpisuje się w nasze wydarzenie, dlatego cieszymy się, że to spektakularne, symfoniczne show odbędzie się właśnie przy okazji PGA. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z najpopularniejszych gier, takich jak Doom, Battlefield, czy Hogwarts Legacy.

Spektakularne symfoniczne show

Jak duża liczba wystawców była zainteresowana udziałem w tegorocznym evencie?

Na PGA 2023 zaprezentuje się ponad setka wystawców. W porównaniu z poprzednim rokiem odnotowaliśmy większe zainteresowanie wydarzeniem. Pierwsze zapytania o możliwość rezerwacji powierzchni pojawiły się na wiele miesięcy przed targami.

Czy odbędą się jakieś turnieje e-sportowe?

Podobnie jak przed rokiem zwiedzający będą mogli wziąć udział w m.in. w turniejach organizowanych przez Ekstraklasa Games, czy rozgrywkach Tekken 7. Oprócz tego pojawi się wiele konkursów i turniejów, które będą organizowane na stoiskach poszczególnych wystawców.

Poznań Game Arena to nie tylko gaming, ale również spotkania autorskie. Czy w tym roku będą?

Tak jak wspomniałem, będziemy mieli w tym roku aż 3 sceny tematyczne. Dzięki temu w programie PGA pojawi się wiele ciekawych postaci oraz pasjonatów, związanych z szeroko rozumiany gamingiem i popkulturą. Pierwsze nazwiska zdradzimy już niebawem.

Zauważyliśmy, że w tym roku pojawił się nowy rodzaj biletów na pierwszy dzień targów. Czym różni się od tego podstawowego, oprócz innej godziny wejścia?

Zdajemy sobie sprawę, że piątek jest dniem, kiedy nie każdy ma możliwość wzięcia wolnego od pracy czy szkoły. Dlatego z myślą o osobach, które dotrą do nas dopiero w drugiej połowie dnia, wprowadziliśmy tańszy bilet, pozwalający na wejście na teren PGA od godz. 13:00. Bilet upoważnia do skorzystania z tych samych atrakcji, co bilet na PGA Media Day.

Informacje o Poznań Game Arena 2023

Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać