W dniach 12-14 października odbyły się targi Poznań Game Arena 2018. Swoją obecność na nich zademonstrowały firmy Razer oraz Play. Na wspólnym stoisku zorganizowały wystawę sprzętów oraz turnieje gier. Można było chociażby pograć ze znanymi YouTuberami.

Razer

Firma Razer zaprezentowała na targach smartfon Razer Phone 2. Urządzenie zostało wyposażone w procesor Snapdragon 845, 8 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Akumulator posiada pojemność 4000 mAh. Ładuje się go poprzez USB Typu C lub bezprzewodowo.

Dużym atutem nowego smartfona są głośniki z certyfikatem Dolby Atmos. Umieszczono je na górze i na dole ekranu. Dzięki osobnym wzmacniaczom dla każdego z nich, dało się osiągnąć 103 dB.

Wyświetlacz posiada rozdzielczość 1440 x 2560 i 120 Hz. Zastosowano tutaj 5.72 calowy panel IGZO LCD o maksymalnej jasności 580 nitów. Więcej o smartfonie przeczytacie w artykule: Razer Phone 2 już jest. Z lepszym chłodzeniem procesora i świecącym logo – jak na gamingowy smartfon przystało.

Prócz smartfona można było obejrzeć 13.3 calowy laptop dla graczy Razer Blade Stealth. Oraz stację do zewnętrznej karty graficznej Razer Core X.

Razer Blade 2 i Razer Blade Stealth 13 - Poznań Game Arena 2018

Play

Podczas trwających właśnie targów PGA, operator PLAY promuje usługę “Zapłać z PLAY”.  Umożliwia ona dokonywanie płatności za treści cyfrowe ze sklepów Google i Microsoft w ramach systemu Direct Billing. Dodatkowo w ramach akcji promocyjnej nowi użytkownicy mogą otrzymać do 15 zł zwrotu za pierwsze zakupy w Sklepie Google Play.

Sieć PLAY po raz kolejny pokazała, że rozwój gamingu i esportu w Polsce nie jest jej obojętny. Tym razem do współpracy zaangażowano topowe gwiazdy YouTube’a i stworzono nietuzinkowe video, którego premiera odbyła podczas targów PGA.

Play zaprosił do współpracy takie gwiazdy jak: Izak, Nervarien, Karolek, Manoyek, MKRR oraz Rezi, Blowek, Mandzio, Leh, Gimper, Sitrox, Kajko, JDabrowsky i Jcob.