W dniach 21 – 23 października 2016 roku miały miejsce targi Poznań Game Arena 2016. Jedenasta edycja największego wydarzenia z branży gier i rozrywki przyciągnęła 71 328 osób. Organizatorzy przyznali łącznie 800 akredytacji dziennikarzom i twórcom internetowym. Na miejscu można było odwiedzić 150 wystawców, rozmieszczonych w 8 pawilonach. Na graczy czekało 800 stanowisk do gry, przez cały okres trwania targów.

Redakcja PcMod.pl miała okazję być na targach Poznań Game Arena 2016 i w ciągu najbliższych dni będziemy umieszczać relacje. Serdecznie zapraszamy do czytania oraz komentowania.

CDP.pl

Na 200-metrowej strefie w pawilonie 7A przygotowano ogromny wybór gier i gadżetów: ponad 300 tytułów gier PC (już od 5 zł) i konsolowych (od 20 zł), gry planszowe i wiedźmińskie gadżety. W tym roku po raz pierwszy na Wielkim Giermaszu pojawiła się też strefa z grami i konsolami Nintendo.

Stoisko w sobotę było tak oblegane, że trzeba było stać nawet godzinę w kolejce.

Fani gier rolniczych zasiądą za wirtualną kierownicą traktora w Farming Simulator 17.

Poznań Game Arena 2016 - CDP.pl

Oprócz wirtualnych traktorów, udostępniono prawdziwy model traktora do zadań specjalnych. Nie mogliśmy oprzeć się pokusie i wsiedliśmy.

Tuż pod nim znajdowały się jabłka oraz dwie hostessy.

Alienware

Stoisko firm Komputronik i Alienware obfitowało w dużą liczbę komputerów oraz turniejów. Warto tutaj wspomnieć o Strefie Battlefront 1, gdzie gracze mogli zobaczyć rozgrywkę w Battlefield 1.

Do dyspozycji graczy zostały oddane specjalne stanowiska, na których było można sprawdzić niezwykłą wydajność notebooków Alienware w najnowszych grach komputerowych, takich jak Dying Light: The Following czy Shadow Tactics: Blades of the Shogun od Wydawnictwa Techland.

Dla graczy przygotowano także specjalny panel z twórcami gry Shadow Warrior 2 – studiem Flying Wild Hog oraz wydawcą – firmą Techland.

Odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił wcielając się w mistrza sztuk walki Lo Wanga i zagrać na gamingowych komputerach Dell Inspiron. Do wygrania były pudełkowe wersje gry i limitowane koszulki.

Seto oraz Ziemniak – youtuberzy prowadzący strefę Alienware przez wszystkie trzy dni tegorocznej edycji Poznań Game Arena 2016 byli obecni na stoisku.

Poznań Game Arena 2016 - Alienware

W programie były m.in.: specjalne konkursy na profilu firmowym na Facebooku, quizy z wiedzy o marce Alienware czy dostępnych na stoisku grach komputerowych. A także spotkania z gośćmi specjalnymi takimi jak: Stuu, Tivolt, Boxdel, Multi czy LJay.

Za część zdjęć dziękujemy firmie Alienware.

ProLine i Cooler Master

Stoisko firm ProLine i Cooler Master obfitowało w mnóstwo atrakcji dla zwiedzających. Na scenie pojawiali się organizatorzy i urządzali różne konkursy oraz rozmowy z widzami.

W szklanych gablotach znajdowało się sporo sprzętu.

Nawet na zimne dni znajdą się rękawice dla graczy (ostatnie zdjęcie po prawej u góry).

Na fanów robotów czekać będzie z kolei drużyna Spice Gear, która na miejscu stawiła się razem ze swoim robotem.

Artysta Alex „Gaijin” Snopek rozpoczął tworzenie moda na bazie obudowy MasterCase 5 Pro oraz komponentów firmy Cooler Master oraz MSI.

Specjalnym gościem zza granicy był Le Funky, portugalski grafik i ilustrator, a także dobry współpracownik Cooler Master. Ostatnimi czasy zwykł malować na każdym dostarczonym przez producenta sprzęcie. Oto kilka jego prac, które uwieczniliśmy.

Pingwin Kinguin również odwiedził stoisko ProLine i Cooler Master.

Poznań Game Arena 2016 - ProLine i Cooler Master

Mionix

Jedną z atrakcji stoiska była myszka Naos QG. Jest to pierwszy na świecie gryzoń z sensorem skórno-galwanicznym, pokazującym w czasie rzeczywistym rytm serca czy czas reakcji użytkownika.

Po nałożeniu dłoni na nią, należy odczekać krótki okres i na ekranie zobaczymy nasze tętno oraz sensor ruchu. Niestety, ale póki co funkcja ta działa z jednym rodzajem chwytu – palm gripem.

Dostaliśmy też mały upominek od firmy – podkładkę Sargas.
Poznań Game Arena 2016 - Mionix

Za zdjęcia dziękujemy firmie Mionix.

Ravcore

Oto, jak wyglądało stoisko tej firmy.

Na dedykowanych stanowiskach gamingowych, można było wziąć udział w konkursach.

Poznań Game Arena 2016 - Ravcore

Prócz tego mieliśmy okazję wypróbować klawiatury

myszki,

słuchawki,

a także dżojstik i zasilacz.

Cougar

Stoisko firmy Cougar było połączone z PROCPU.pl. Wystawionych było sporo komputerów z akcesoriami firmy.

Były myszki, klawiatury i słuchawki.

Za zdjęcia dziękujemy firmie Cougar.

A tutaj w strefie INDIE znaleźliśmy obudowę Cougar QBX 🙂

Poznań Game Arena 2016 - Cougar


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments