W dniach 21 – 23 października 2016 roku miały miejsce targi Poznań Game Arena 2016. Jedenasta edycja największego wydarzenia z branży gier i rozrywki przyciągnęła 71 328 osób. Organizatorzy przyznali łącznie 800 akredytacji dziennikarzom i twórcom internetowym. Na miejscu można było odwiedzić 150 wystawców, rozmieszczonych w 8 pawilonach. Na graczy czekało 800 stanowisk do gry, przez cały okres trwania targów.

Redakcja PcMod.pl miała okazję być na targach Poznań Game Arena 2016 i w ciągu najbliższych dni będziemy umieszczać relacje. Serdecznie zapraszamy do czytania oraz komentowania.

CDP.pl

Na 200-metrowej strefie w pawilonie 7A przygotowano ogromny wybór gier i gadżetów: ponad 300 tytułów gier PC (już od 5 zł) i konsolowych (od 20 zł), gry planszowe i wiedźmińskie gadżety. W tym roku po raz pierwszy na Wielkim Giermaszu pojawiła się też strefa z grami i konsolami Nintendo.

Stoisko w sobotę było tak oblegane, że trzeba było stać nawet godzinę w kolejce.

Fani gier rolniczych zasiądą za wirtualną kierownicą traktora w Farming Simulator 17.

Poznań Game Arena 2016 - CDP.pl

Oprócz wirtualnych traktorów, udostępniono prawdziwy model traktora do zadań specjalnych. Nie mogliśmy oprzeć się pokusie i wsiedliśmy.

Tuż pod nim znajdowały się jabłka oraz dwie hostessy.

Alienware

Stoisko firm Komputronik i Alienware obfitowało w dużą liczbę komputerów oraz turniejów. Warto tutaj wspomnieć o Strefie Battlefront 1, gdzie gracze mogli zobaczyć rozgrywkę w Battlefield 1.

Do dyspozycji graczy zostały oddane specjalne stanowiska, na których było można sprawdzić niezwykłą wydajność notebooków Alienware w najnowszych grach komputerowych, takich jak Dying Light: The Following czy Shadow Tactics: Blades of the Shogun od Wydawnictwa Techland.

Dla graczy przygotowano także specjalny panel z twórcami gry Shadow Warrior 2 – studiem Flying Wild Hog oraz wydawcą – firmą Techland.

Odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił wcielając się w mistrza sztuk walki Lo Wanga i zagrać na gamingowych komputerach Dell Inspiron. Do wygrania były pudełkowe wersje gry i limitowane koszulki.

Seto oraz Ziemniak – youtuberzy prowadzący strefę Alienware przez wszystkie trzy dni tegorocznej edycji Poznań Game Arena 2016 byli obecni na stoisku.

Poznań Game Arena 2016 - Alienware

W programie były m.in.: specjalne konkursy na profilu firmowym na Facebooku, quizy z wiedzy o marce Alienware czy dostępnych na stoisku grach komputerowych. A także spotkania z gośćmi specjalnymi takimi jak: Stuu, Tivolt, Boxdel, Multi czy LJay.

Za część zdjęć dziękujemy firmie Alienware.

ProLine i Cooler Master

Stoisko firm ProLine i Cooler Master obfitowało w mnóstwo atrakcji dla zwiedzających. Na scenie pojawiali się organizatorzy i urządzali różne konkursy oraz rozmowy z widzami.

W szklanych gablotach znajdowało się sporo sprzętu.

Nawet na zimne dni znajdą się rękawice dla graczy (ostatnie zdjęcie po prawej u góry).

Na fanów robotów czekać będzie z kolei drużyna Spice Gear, która na miejscu stawiła się razem ze swoim robotem.

Artysta Alex „Gaijin” Snopek rozpoczął tworzenie moda na bazie obudowy MasterCase 5 Pro oraz komponentów firmy Cooler Master oraz MSI.

Specjalnym gościem zza granicy był Le Funky, portugalski grafik i ilustrator, a także dobry współpracownik Cooler Master. Ostatnimi czasy zwykł malować na każdym dostarczonym przez producenta sprzęcie. Oto kilka jego prac, które uwieczniliśmy.

Pingwin Kinguin również odwiedził stoisko ProLine i Cooler Master.

Poznań Game Arena 2016 - ProLine i Cooler Master

Mionix

Jedną z atrakcji stoiska była myszka Naos QG. Jest to pierwszy na świecie gryzoń z sensorem skórno-galwanicznym, pokazującym w czasie rzeczywistym rytm serca czy czas reakcji użytkownika.

Po nałożeniu dłoni na nią, należy odczekać krótki okres i na ekranie zobaczymy nasze tętno oraz sensor ruchu. Niestety, ale póki co funkcja ta działa z jednym rodzajem chwytu – palm gripem.

Dostaliśmy też mały upominek od firmy – podkładkę Sargas.
Poznań Game Arena 2016 - Mionix

Za zdjęcia dziękujemy firmie Mionix.

Ravcore

Oto, jak wyglądało stoisko tej firmy.

Na dedykowanych stanowiskach gamingowych, można było wziąć udział w konkursach.

Poznań Game Arena 2016 - Ravcore

Prócz tego mieliśmy okazję wypróbować klawiatury

myszki,

słuchawki,

a także dżojstik i zasilacz.

Cougar

Stoisko firmy Cougar było połączone z PROCPU.pl. Wystawionych było sporo komputerów z akcesoriami firmy.

Były myszki, klawiatury i słuchawki.

Za zdjęcia dziękujemy firmie Cougar.

A tutaj w strefie INDIE znaleźliśmy obudowę Cougar QBX 🙂

Poznań Game Arena 2016 - Cougar

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułCougar MEGARA – idealnie dopasowane douszne słuchawki dla graczy
Następny artykułInno3D prezentuje GeForce GTX 1050 Ti Twin X2 i GTX 1050 Ti Compact
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj